cojite pe capusor si acum iritatie

cojite pe capusor si acum iritatie | Autor: ramona1979

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu are cojite pe capusor, dar numai in partea din fata...baita ii fac in fiecare zi dar pe capusor il spal numai de doua ori pe saptamana...poate sa fie din cauza asta...voua vi s-a intamplat si daca da voi cum ati procedat?

..................................................................

Mersi fain pentru ajutor...Mustela nu reusesc sa gasesc aici, am intrebat dar nu stiau nimic si pe net nu reusesc sa o gasesc de cumparat, iar cealalta crema preparata in farmacie e si mai greu de gasit.
Dar o sa incerc metoda clasica cu uleiul de masline inainte baita si pietanat dupa si sper ca o sa dea rezultate...

Am observat de cateva zile ca i-au iesite niste brobonele rosii ca un fel de cosuleti,pe fata dar nu foarte multe in schimb sunt destul de multe dupa urechiuse si am vazut si pe burtica... Voua vi s-a intamplat?

Ramona mami de Viktor Nicolae (02-01-08)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

inainte cu jumatate de ora de baita da-l in zona unde are cojite cu ulei fiert si racit si lasa-l asa.apoi ii faci baie normal.repeta de vreo cateva ori si o sa vezi ca nu o sa mai aiba.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami2na spune:

Pe langa treaba cu ueiul,imediat dupa baita,piaptana parutul in sens invers,din fata spre crestet,cu un piaptan des.Si fara frica,ai sa vezi ca marea majoritate ai cojitelor sunt inmuiate si se iau pe piaptan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Mie mi-a fost frica sa-i dau cu ulei, ptr ca baiatul unei prietene s-a umplut de brobonele dupa ce i-a dat cu ulei. Asa ca am luat de la Mustela o crema special pentru scuamele capului, e putin cam scumputa dar dupa prima aplicare au disparut.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna mamici

si baietelul meu are cojite..e vorba de dermatita seboreica//exista in farmacii o crema speciala ptr asa ceva..dar am auzit ca functioneaza si uleiul de masline sau migdale.... nu e bine sa le "fortam" sa cada .

mami si edi


http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6
http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Se gaseste in farmacii, dar si in magazinele pttr copii. Eu il dadeam noaptea, dupa ce adormea, ca altfel nu puteam, ca nu statea si imi era ca se si sterge, asa avea tot timpul sa isi faca efectul.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Pt aceste cojite este f bun Diprosalic. Mai ieftin decat Mustela si mai eficient..Mie mi l-a recomandat pediatra si dupa numai aplicari i-au disparut toate cojitele.

Roxana 38 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Roxana, zici ca este bun Diprosalic.... voi incerca si eu..ca dau cu Mustela de vreo 2 saptamani si nu au disparut.

Unde se gaseste?




Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

La orice farmacie. Ii aplici la bebe inainte baie cu masaj usor, lasi sa actioneze vreo 10-20 minute iar la baie cureti cu sampon. Fireste ca parul se ingrasa tare la aplicare, dar la bie se curata fara probleme...Iar daca si perii bebele dupa baita o sa fie super.

Roxana 38 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ramona, Anei i-au disparut cu samponul special de la Mustela, e acela spuma.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Si-al meu avea cojite cand era bb si am luat de la farmacie o crema. Duapa cateva aplicari am scapat. Mai rau e ca i-au aparut iarasi, acum, la 2 ani. Nu pot sa-l spal prea des (1/sapt) pt ca nu sta la spalat, urla pana varsa. Pe cap il spalam doar cu Sanosan sau Mustela asa ca nu poate fi de la sampon prost. In ultimele 2 sapt l-am spalat cu Head&Shoulders, de la mine si se pare ca nu mai sunt asa de multe. Daca nu rezolv cat de curand, ma duc la un dermatolog.

Mergi la inceput