dureri de picioare la 3 ani.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

De pe la aceeasi varsta au inceput sa ma doar si pe mine genunchii...si tot dr spuneau ca e de la crestere. Intr-un final au descoperit ca am reumatism, dar asta era in anii '70.
Nu stati fetelor, mergeti la medic, faceti analize copiilor ce se plang de dureri de crestere. Si pe mine la inceput doar noaptea ma durea. La 6 ani, cand au descoperit ce aveam, mi-au scos amigdalele (ca ele erau focarul de infectie.....raceli repetate, netratate bine, s-au adunat si puroiul s-a tras la oase)...dar era tarziu. Am luat 2 ani Moldamin (cosmarul vietii mele de copil) dar mare lucru nu am rezolvat. Si acum mai am aceleasi dureri, tot la genunchi....cand se schimba vremea.....e cumplit. Poate doar daca ma mut la tropice mai scap de reumatism...o sa ma gandesc la varianata asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

analizele lui cris au iesit bune,slava domnului!oricum,nu s a mai plans de dureri de atunci si alearga toata ziua!
daca o sa l mai aud ca se plange,o sa merg la un ortoped,insa e mai complicat pt ca noi suntem din provincie si aici exista un sg ortoped specializat pe probl ale adultilor,deci ar tb sa mergem la bucuresti...insa acum sunt insarcinata,am ceva probleme si mi e mai greu sa merg la spitale...
ma gandesc totusi daca nu cumva e de la febra musculara,pt ca el alearga intruna prin casa,are o minge cu coarne si sare pe ea si tot asa...
cat despre reumatism,nu stiu ce sa zic..oricum,el nu raceste,desi il scot zilnic afara si desi in casa sta imbracat numai intr o bluza de pijama..in rest,e cu picioarele goale tot timpul,mai nou nu mai suporta nici pantalonii,invelit nu doarme,noaptea i se ridica bluza de pijama pana sus si doarme aproape dezbracat..am incercat toate variantele posibile,nu tine nimic,imi spune ca i e cald si invariabil cum nu sunt atenta,cum se dezbraca...






21+cu bebe codrin si mami de cristian

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Si noi ne-am confruntat cu problema asta. Baiatul meu avea 5 ani jumate(asta-vara), facea karate de 1 an, si de 3 ori in o luna jumate parca l-am observat schioapatand. Nu era de la sport, nu se intampla dupa efort, in 2 din cele 3 cazuri s-a trezit cu durerea dimineata, iar dupa aproape 2 zile trecea asa cum venea. Am facut analize (sa nu fie cumva ceva reumatism), radiografie la sold, ca durerile veneau de la articulatiile de al bazin. Concluzia: dureri de crestere. Calciu 3 luni. De atunci ne-a trecut. Am citit si eu articolele care spuneau ca de ce nu ne dor si mainile ca doar si ele cresc... Nu-s lamurita total, sunt fericita ca n-au mai aparut... As vrea sa gasesc undeva o explicatie care sa ma satisfaca.

Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
Poze cu noi

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Buna, mamici!
Si Denis al meu acuza aceste dureri, l-am dus la consult ortopedic, radiografii, ASLO, a reiesit ca nu are nimic... De ex. chiar alaltaieri dimineata (noaptea sau dimineata acuza aceste dureri) l-a durut genunchiul stang (cu o saptamana inainte il duruse genunchiul drept), 5 minute mi-a plans, i-am facut masaj, am incercat cat pot sa-l linistesc, apoi i-a trecut si gata. Ieri l-a durut incheietura labei piciorului... Dar durerile tinand nu mai mult de 10 minute nu ii dau nimic de durere, pt ca oricum n-are rost.

P.S. Ma scuzati ca m-am bagat in discutia voastra, dar m-am mai linistit dupa ce am citit ca Denis al meu nu e singurul cu aceste dureri

Mergi la inceput