Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamyMara spune:


Buna fetelor si un an nou mai bun si mai linistit va ureaza Alexandra si Mara, care acum are un an si noua luni. Nu am mai scris demult si nici nu stiu cu ce sa incep.
Sa recapitulam anul 2008....In mai,cand Mara avea un an si o luna, am mers doua saptamani in Grecia. A fost ceva de vis si daca nu am fi fost toti trei taciti cobza, cred ca era MINUNAT. Am plecat bolnavi din Ploiesti si am tras vreo saptamana sa ne facem bine...balamuc total. A meritat insa, vom merge si anul asta cu siguranta.
Peste vara...mai nimic...Mara creste cu viteza luminii...alearga si vorbeste pe limba ei (cred ca e klingoniana). In toamna am avut un episod neplacut cu o infectie intestinala (dracu stie de la ce) din cauza careia am ajuns la minunatul Spital de Pediatrie Ploiesti.
Nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asta, noi a trebuit sa ne ducem pentru ca Mara varsa sange din cauza deshidratarii. M-am speriat asa de rau de am crezut ca mor. Am stat o noapte acolo, pe un scaun de fier (ca asta ti se ofera), i-au pus perfuzii de rehidratare si a doua zi dimineata nu stiam cum sa plec mai repede de acolo. Marea directoare in garda careia eram a avut grija sa ma faca albie de porci ca...cum sa imi permit sa vreau sa plec. Tineti minte numele asta fetelor : ORESTA VASILE, si cand il auziti fugiti in partea aialataaaa....i-am facut reclamatie la Minister.
Bineinteles ca odata ajunsa acasa Mara mea a inviat complet...am avut grija de ea in saptamana care a urmat, cu ajutorul drei de familie. Sunt multe de zis despre sistemul medical din Ploiesti...
Ma rog...bine ca a trecut...cam astea au fost evenimentele. Acum, a trecut si balamucul asta cu Sarbatorile, reintram in rutina.
MEDEEA...minunat blog, o sa ma abonez...HEHE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

LA MULTI ANI!!! UN AN MAI BUN, CU SANATATE SI FARA RECESIUNE...

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna, fetelor!

Prin iunie ma relochez cu toata familia la Ploiesti din motive de job. Eu sunt Gabi si am doi copii: Eva (8) si Lucas (3). Ma streseaza foarte tare aceasta mutare, in mare parte din cauza celor mici, carora trebuie sa le caut scoala buna, gradinita ... Am nevoie vitala de sfaturile voastre, caci e tare departe si din Timisoara nu prea pot afla multe. Am mai cautat pe net informatii, dar cu siguranta voi aveti toate informatiile direct de la sursa!

Sa aveti un an bun si sper sa facem cunostinta la vara!

Hoinari suntem in viata asta, iar drumul spre casa cu greu il regasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Vad ca e mare liniste la voi ... sper sa intrati curand si pe aici si sa imi remarcati si mie mesajul

Am citit pe net ca nu sunt locuri la gradinite in Ploiesti. Aveti copii la gradi? Puteti sa imi recomandati gradinite/educatoare? Toata mutarea asta ma tensioneaza cumplit, abia daca mai dorm noaptea si mai sunt cateva luni pana atunci

Hoinari suntem in viata asta, iar drumul spre casa cu greu il regasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna Gabirus!
Imi pare rau ca nu te pot ajuta, eu am o fetita mica si nu stiu mai nimic despre gradi...poate fetele cu copiii mai mari. Ai observat si tu linisteaaaa de pe aici...nu stiu de ce fetele nu mai intra pe acest subiect.
Dar daca te pot ajuta si cu alte lucruri sa imi spui!
Nu pot sta nici eu prea mult pentru ca bebelina tb sa se culce am intrat doar "o fuga"!


Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Merci, Georgiana

Ei, pana ajung eu acolo poate mai trece lumea si pe aici

Care zone sunt ok in Ploiesti pentru locuit? Ce imi recomandati? Si care sunt chiriile in momentul de fata la apartamentele cu 3 camere?

Hoinari suntem in viata asta, iar drumul spre casa cu greu il regasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Salutare fetelor si la multi ani!
Bine ai venit gabirus.
Sunt locuri la gradi particulare.
Da o cautare pe net si vei gasi.
Eu am inscris-o pe fata mea la gradi Ariel saptamana asta si incepe cursurile la 1 februarie.
Chiriile nu cred ca difera prea mult de Timisoara sau Bucuresti cel putin asa spun analistii....


Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Vera, chiriile din Bucuresti difera foarte mult de chiriile din Timisoara, in sensul ca sunt mult mai mari. Deci, probabil ca si chiriile din Ploiesti sunt mai mari decat in Timisoara. Cautand pe net eu asa am observat.

Hoinari suntem in viata asta, iar drumul spre casa cu greu il regasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Vera, am vazut pozele tale si ai 2 copii superbi! Iulia ta e de varsta lui Lucas, el este nascut tot in 2005, doar ca in august.

Hoinari suntem in viata asta, iar drumul spre casa cu greu il regasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

buna fetelor si bine ai venit gabirus!
GABIRUS,daca vrei informatii intra pe internet si o sa gasesti tot ce vrei;eu am dat azi pe crese si gradinite din ploiesti si gasesti acolo inclusiv tarife!bafta!


LyMaria, mama Alexiei de 11 luni .

Mergi la inceput