Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Dragele mele, nu v-am uitat, va pup cu drag pe toate si deocamdata cer scuze noilor venite pentru ca nu am timp sa le trec pe prima pagina.
Despre noi, Ana e in perioada dintisorilor si, in plus, sufera de insomnie. Tea a inceput gradinita si au inceput sa-i iasa si ei ultimele masele, deci va dati seama cum stam cu somnul si cu timpul alocat netului...
Asa ca dau un paste mesajului pe care l-am postat la crese, gradinite, bone...:
Fetele, am inceput gradinita! Am fost impreuna la acomodare timp de doua saptamani, iar dupa o luna si jumatate m-am incumetat sa o las si la somn. A dormit din prima zi, desi acasa nu doarme la pranz. Educatoarea a mangaiat-o pe frunte, in timp ce asistenta i-a cititt poveste si a adormit repede... Au bucatarie proprie, camera de joaca foarte mare, doua dormitoare (speciale numai pentru somn) si patru sali de activitati. Curte mare cu gazon si livada de pomi pitici (1000 de metri patrati), jucarii frumoase, curat. Pana acum totul e ok, cu racelile de rigoare. Tea e incantata, mananca foarte bine (cere in fiecare zi cate doua portii de mancare), doarme, se joaca mult, si-a dat drumul la vorbire foarte bine. Sa nu uit, ea are inca pamapers (mai sunt inca doi pitici cu pampers)... Deocamdata sunt 9 copii in toata gradinita (abia s-a deschis). Revin cu amanunte daca vreti.



Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Medeea despre ce gradi e vb ca si eu vreau sa duc pe Alex cand ma intorc.Noi tot cu dintisorii ne chinuim la Eveline si maselele lui Alex sunt gata deja. Da-ne mai multe amanunte despre gradii.

Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Salutare, salutare!
Cand am intrat pe acest subiect si am vazut ca ati scris imi parea rau ca nu am mai intrat si eu, macar sa mai citesc, din cand in cand,asta pentru ca Bia mea nu doarme ziua decat o ora, dupa ceas, timp in care abia am timp sa mananc si sa mai fac ceva prin casa sau mai stau si eu sa ma relaxez putin. Dar cand sa citesc pagini intregi...decat doua postari nici eu nu mai am timp sa intru asa des, dar cred ca as scrie mai mult daca ar fi cat de cat activitate pe aici.
Si nou ne ies dintii avem doi jos si ne mai iese al treile...tot jos, sus inca nimik. Putin raciteee, nasul curge si nu mancam prea mult
Revin...

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Am vrut sa zic ca nu mananca...cred ca am uitat sa il trec si pe "NU", iar de cand i-a iesit al treilea dinte nu mananca mai nimik...

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Nici un semn de viata de atata timp... Medeea, LauraNicole, Emilia, Clyo, andreea, Raluca si toate celelalte haideti sa reanviem acest subiect.
Apropo: MADUTZA (ptr. cele ce o cunosc), nasa mea, are al doilea bebe, o fetita pe nume ANDREEA, nascuta astazi 21.11.2008.


Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Felicitari, Mada, sa iti traiasca pitica! Pan' la urama, tot fetita? Sa vezi ce bine va fi!
Si mie mi-ar placea sa reluam discutiile ca pe vremuri, dar eu nu mai am timp! Mai bine stabilim o intalnire si chemam la apel mamicile prin PM. Dar acum cred ca multi pitici sunt raciti... Noi cel putin o ducem din raceala in raceala de cand a inceput Tea gradinita, va pup.

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

fetelor,care doriti masaj anticelulitic,reflexoterapie,recuperare postnatala ,in masura in care imi permite timpul va pot ajuta.Sunt kinetoterapeut,anul trecut am lucrat in bucuresti,acum insa cu bebe o sa incerc sa-mi deschid aici o sala ceva.
Apropo, spuneati ceva de o intalnire, ati renuntat?

LyMaria,mama Alexiei de 9 luni juma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Da, Maria, eu vreau, eu vreau, pentru durerile de spate! Faci? Da-mi PM, ca eu nu stiu cand intru pe forum...
Fetele, mi-am tras blog, sper sa nu ma lase repede entuziasmul:
www.medeea76.blogspot.com

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Ti-am citit si eu blogul...SUPERRR...sper sa te tina si sa mai citesc.
Apropo ce branzica ii dai Anei? Sa ii dau si eu Biancai poate ii place si mananca si ea tot...

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

LA MULTI ANI !!!MULTA SANATATE LA PITICI!!!

LyMaria,mama Alexiei de 10 luni juma.

Mergi la inceput