Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimineata fetelor si o fierbinte pt cele ce servesc

Multumesc mult celor ce mi-au raspuns la intrebarile mele din primavara, recunosc ca nu am fost activa din cauza de sarcina pretentioasa cu multe stari groaznice, care s epare ca au cam trecut...

Am fost la consult la dr Golosneanu la Al Medica, consultatia 700, dar in schimb echograful lasa ff mult de dorit, este vechi si obosit, fapt recunoscut chiar de dna dr...imi arata mereu bebele fff mic si in urma graficului, dar cel 4D de la Buc, la dr Iosup a scos la iveala un bebe destul de grasun pt varsta lui, adik o bebelina

Mai citesc oleaca din urma si revin cu nominalizari ca pana va invat dupa nume...dureaza si nu vreau sa incurc...aveam niste raspunsuri...

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 24+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Alexuta sarcina usoara in continuare

Fetelor o intalneala dar nu in weekendul asta ca plec cu cortul la cheia, si in timpul saptamanii in princiu dupa ora 17:30 as cam fi in ploiesti, si asa nu se poate mai devreme din cauza caldurii e de evitat

L o u i z a d e Y a s m i n - E l e n a {09 Ianuarie 2008} adica 7 luni +

Y a s m i n - E l e n a
uite cat am crescut
www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Louiza - si noi plecam in seara asta la Cheia...poate ne vedem pe acolo...o luati si pe pitica???

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 24+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

Buna fetelor,
E a 10-a oara cand incerc sa scriu ,tot pica netul, sper sa am noroc de data asta…
Ma bucur sa vad ca e din nou populat acest forum, probabil s-a terminat cu concediile….
Ramona, bine ai venit !Sa-ti traiasca prichindelul sis a va bucurati de el!Si eu as avea nevoie de companie la plimbarile cu bebe dar din pacate stau ceva mai departe…pe langa Balif;nu cunosc eu f bine Ploiestiul, caci sunt de putin timp pe aci, dar stiu ca nu e tocmai aproape de tine.Sa stii ca eu am nascut la clinica particulara si tot nu stiu motivul ptr care medicii au recurs la cezariana,si ,desi operatia era stabilita m-au lasat o noapte intreaga sa ma chinui cu travaliul cu toate ca imi spusesera ca e periculos sa nasc natural….astia sunt medicii…
Fetelor, daca stabiliti o intalnire poate o puneti peste vreo doua saptamani sa ajung si eu in Ploiesti, acum suntem inca plecati in concediu, si m-as bucura sa pot sa vin si eu!!!Cred ca ne-am strange mai multe daca lasam un timp pentru informare!
Noi avem déjà 6 luni si a iesit si primul dintis

LyMaria,mama Alexiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna fetelor, invitatia la intalneala ramane deschisa sa ne strangem mai multe normal

L o u i z a d e Y a s m i n - E l e n a {09 Ianuarie 2008} adica 7 luni +

Y a s m i n - E l e n a
uite cat am crescut
www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

TREZIREAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!

Oribila vreme fetelor.
Cum va mai petreceti timpul?

Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Salutareeeee...
Noi pe vrmea asta stam in casa, gasim cate un joc nou, ne mai si plictisim dar ce sa facem daca este frigg...ieri am scos- o afar de doua ori dar ba o imbracam , ba o dezbracam, pentru ca acum era soare, apoi era rece, si mi-a fost teama sa nu raceasca. Azi nu am scos-o deloc ca mi s-a parut f rece afara.
In rest suntem bine avem 2 dintisori, se tareste pe jos dar numai pe coate precum un soldat, o mai punem noi sa mearga tinand-o de brate...ii place dar nu o tinem mult ca sa nu o doara spatele sau altceva...asa ca sper sa mearga singura cat mai repede.
O sa mai intru ...sper...mai des de acum inainte ...ca nu o sa mai iesit afara de 2 ori pe zi.

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Distribui scutece Pillo si Momi made Italia.
Super absorbante, aripioare cu elastic, orice marime.

Pentru cele interesate astept PM.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Fetelor ce faceti, eu ma gandeamca o sa gasesc o gramada de capitole in urma eu am fost super ocupata la serviciu si nu am mai calcat pe aici dar voi?

L o u i z a d e Y a s m i n - E l e n a {09 Ianuarie 2008} adica 9 luni +

Y a s m i n - E l e n a
uite cat am crescut
www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:


si eu care speram la o intalnire....se pare ca toata lumea e ocupata sau s-au format deja grupuletele si o alta corespondenta!?

LyMaria, mama Alexiei de 8 luni juma

Mergi la inceput