Mancare de burta de vita

Mancare de burta de vita | Autor: alinabojuc

Link direct la acest mesaj

Stie cineva vreo reteta de mancare cu burta de vita? Nu ciorba de burta, o mancare asa scazuta, un felul doi sa zic asa.
Am cautat cu google dar am gasit doar 2 retete si nu ma incanta. Face cineva ceva bun? Ma gandesc sa pun un pic de boia si un mujdei de usturoi. O fi buna? Va rog daca stiti ceva sa imi spuneti ca am burta de vita gata fiarta si taiata.

alina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

la Danelutza, am vazut mancare de burta cu cartofi...arata bestial da-i un pm...o gasesti la casnicute sexy

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Mancarea se numeste tuzlama. Cauta si asa, poate se largeste aria. Sa ne spui si noua,da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Am gasit reteta de tuslama dar mie tot a ciorba de burta imi suna. As vrea sa nu fie cu oua.Cam multe vreau. Am gasit intr-o carte de bucate o reteta doar cu burta de vita amestecata cu mujdei de usturoi si in alta ceva de genul ceapa calita, se pune burta si se lasa un pic la fiert,apoi se adauga usturoiul.Chiar nu stiu ce sa aleg. Astept sa vad poate imi raspunde danelutza.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

callos a la madrileña

reteta contine burta,picior de porc,carnati,humus(naut boabe)
ceapa,boia dulce si picanta,sos tomat.
este o reteta f apreciata de spanioli.
daca vrei pot sa-ti spun cum se face.

alta reteta este mondongo,o supa groasa cu cartofiori..arata mai mult a felul doi .

monica mami de print
http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Baga tare principe.Bineinteles ca vreau sa aflu si retele tale. Vai ce bine suna. Acum am primit si reteta de la Danelutza. Merg sa o fac acusica.
Vad ca se pot face mai multe feluri cu burta de vita. Ce binee.Ne place tare mult. stie cineva cum se zice in engleza la burta de vita? sa caut mai multe retete prin lumea-ntreaga.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Doamne , imi lasa gura apa , imi amintesc TRIPES , maninc in fiecare vara , aproape zilnic ( ca la cantina) in Franta, este burta facuta in sos de rosii si cu orez linga , delicioasa - si crede-ma ca sint cusurgioaica , mai ales in Franta..
Cauta pe Google ' TRIPES'.
Succes.
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Mersi tare mult Gianni pentru pont,am gasit o gramada de retete.Acu rabdare sa am sa le citesc pe toate. Abia astept.
Am facut reteta de la danelutza si e foarte buna. Am gresit putin ca m-am apucat si de altceva si mi-a fiert prea mult si nu prea a ramas sos pe langa. Am pus si niste masline, foarte buna papa. Am facut poza la papa. Inca nu m-am obisnuit sa fac poze la tot ce fac. Sper sa nu uit de acum inainte. Am pus la semnatura cateva poze, care am apucat sa le fac. Acu sper sa le puteti vedea si voi ca mi-am cam batut capul cum sa le pun.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Lasa ca tura viitoare o sa aiba si sosulet, important e ca e bun la gust. Mai poti pune si un morcovel taiat marunt, eu nu pun intotdeauna de aia am uitat sa-ti spun,

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Vai danelutza mi-ai dat o idee tare buna cu morcovul, dar o sa il rad. Maine imi vine sa fac iar, dar nu pot ca doar am ciorba de burta, mai am un pic din asta cu cartofi...Poate peste o saptamana doua mai incerc ceva retete.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Alina, uite poza mai marisoara, ca sa-ti dai seama cum arata http://family.webshots.com/photo/2936727450080132939pefzUM
Mie ciorba de burta nu-mi place, pentru ca are un pic de usturoi

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput