Comedii

Comedii | Autor: bogux

Link direct la acest mesaj

Mai oameni buni, io sunt responsabilu' cu entertainementu' in casa.
Ce filme bune de comedie imi recomandati?
Ce ati mai vazut in ultimul timp?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

Am vazut de curand "About A Boy" cu Hugh Grant.
Mi-a placut foarte tare.

Bogdan - Viitor Tatic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Comediile mele preferate:
"Meet the parents" (Robert de Niro, Ben Stiller)
"Maverick" (Jodie Foster, Mel Gibson)
"Rat Race" (Rowan Atkinson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

"A Fish Called Wanda", in caz ca nu l-ati vazut (e vechisor), cu Jamie Lee Curtis si Kevin Klein si inca un actor englez care face tot filmul. E una din cele mai bune comedii de pe lista mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Mie-mi plac parodiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

De, ce sa zic, comedii bune... cam greu, depinde ce tip de umor iti place...

Io am fost aseara, din lipsa de altceva mai bun, la " Broker falit...." la Mall.... Haios, daca nu te duci cu sperante prea mari chiar te poti amuza.
V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura V. spune:

Am auzit ca filmul "How to lose a guy in 10 days" este super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Eu le vinez, pe unde le prind!!!....cred cä as sta toatä ziua sä mä uit la comedii!!...dar le-am väzut cam pe toate!!
Ce-mi place mie mult este action-comedie, de genul seriei cu Mel Gibson ..."Brennpunkt L.A." ( traducere: punct arzätor L.A. ), dar si cele cu Goldie Hawn...era unul in care a jucat cu Mel Gibson, dar am uitat cum se cheamä filmul!!!...deh, scleroza, bat-o vina!!! ( "overboard"??? )
Am tras acum vreo lunä si "Bruce atotputernicul", sau cum s-o numi in Ro, dar nu mi-a pläcut in mod deosebit!!!....mi-a pläcut " Nuntä pe greceste" si am ris din tot sufletul in Kino, la "König der Löwen" ( Regele leilor - desene )!!!...eu rideam mai tare decit toti copii din salä!!, dar am si plins la el ( asta numesc eu entertainment...rizi, plingi, dai din miini si din picioare, iti controlezi putin relexele!!!....ai din toate cite ceva!! )

Pupici,

Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

Cami pe englezeste cum se numeste filmu ala cu Mel Gibson?
Vrei sa spui din seria arma mortala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Ultimele comedii pe care le-am vazut: "Hot Chicks", "A Guy Thing", "Just married"...destul de bunicele si deconectante...eu de obicei nu prea sunt fan comedii, dar pot sa spun ca astea m-au binedispus.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

quote:
Originally posted by bogux

Cami pe englezeste cum se numeste filmu ala cu Mel Gibson?
Vrei sa spui din seria arma mortala?



Bogdan,

cred cä da...ceva de genul "lethal weapon" ( care inseamnä tot asa, cum ai zis tu!!!)...eu la englezä nu mi-am luat "doctoratul"!!!...si stiu toate titlurile pe germanä....cind le stiu....cä le uit cam repede!!!
El si cu un negru sint politisti / parteneri si trec prin tot felul de aventuri.

Cami.

Mergi la inceput