BATOANE PENTRU SLABIT

BATOANE PENTRU SLABIT | Autor: bia

Link direct la acest mesaj

Ati folosit asa ceva?Am auzit ca ar da rezultate,voi ce stiti?Am citit despre ele,dar m-ar ajuta sa stiu ca a folosit cineva,daca da,sunt contraindicatii?Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Io habar n-am despre ce-i vorba, da' daca e ceva de slabit usor si repede si fara restrictii la inghetata spune-mi si mie, te rog.

Q (Gabriela-cu-sapte-kile-n-plus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

http://www.redis.ro/produse/showprod.php?option=107&pag=1&more=1&PHPSESSID=190b3cea74ae2cef264e44a001460a19

draga quasar, trebuie sa te dezamagesc dar...sunt doar inlocuitori nutritivi, asa ca fara inghetata:(((.poti doar sa inlocuiesti o masa cu ele. mai aruncati ochii prin siteul asta, caci veti vedea si alte produse.

ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

tot eu ma bag in seama...uitati ce am gasit:

SILUET-RSupliment alimentar care ajuta la slabire stimulind arderea grasimilor si eliminarea colesterolului din organism. Inlatura senzatia de foame datorita continutului mare de fibre naturale care, ajunse in stomac, in contact cu sucul gastric, isi maresc volumul, creind senzatia de satul. Ajuta sistemul imunitar si are efecte anticancerigene datorita continutului de antioxidanti. Produsul se prezinta sub forma de pudra, administrindu-se cite o masura in amestec cu 200-250 ml apa sau sucuri hipocalorice, de doua-trei ori pe zi, in locul meselor, sau ori de cite ori apare senzatia de foame. Pentru scadere rapida in greutate SILUET-R poate inlocui cu succes toate mesele din zi, deoarece aduce organismului toate substantele nutritive necesare (vitamine, minerale, proteine etc.). cutii de 400 g - 89.000 lei
FIBROBAR-RBaton cu o valoare energetica redusa si continut mare de fibre vegetale. Datorita fibrelor,se reduce asimilarea grasimilor si se favorizeaza eliminarea lor. Combate senzatia de foame si are un efect de detoxifiere a stomacului. Se recomanda consumarea a 1-3 batoane pe zi, un baton putind inlocui o masa, deoarece asigura si necesarul de nutrienti. Cu cit sunt inlocuite mai multe mese, cu atit se va realiza mai repede eliminarea grasimilor. 100% vegetal. Pentru comenzi mai mari de 50 batoane se face o reducere de 25%. 12.000 lei/buc
LECITIN-RIntensifica functiile cerebrale si imbunatateste memoria fiind recomandat persoanelor care depun activitate intelectuala sau persoanelor cu tulburari de memorie. Este un excelent tonic, fortifiant, antioxidant si emulgator. Lecitinele sunt compusi care contin fosfor organic, acizi grasi nesaturati, colina, inozitol si se recomanda ca supliment alimentar fiind implicate in metabolismul grasimilor. Contribuie la arderea grasimilor si previne depozitarea colesterolului in tesuturi si artere. Se prezinta sub forma de tablete care contin 500 mg lecitina. Nu are efecte negative, produsul fiind lipsit total de toxicitate. 50 tablete - 65.000 lei
SECRETUL SILUETEI Diversificarea gamei Redis Nutritie a dus la crearea unui nou produs, similar celor ce se gasesc in California, unde americanii pot prepara o pizza speciala, super nutritiva si super dietetica. Acum cei care sunt preocupati de aspectul siluetei lor, dar nu vor sa renunte complet la "bunataturi", pot sa-si prepare acasa tarte nutritive si dietetice din noul produs. Adica pot minca prajiturele, in plin regim de slabire, comandind "Pudra pentru tarte dietetice" din gama "Ideal Protein". Din fiecare cupa, ce contine 20 g proteine, 5 g carbohidrati, 0,3 g grasimi, se obtine cite o tarta ce poate fi luata la scoala, la serviciu sau poate fi mincata la masa de seara. Prepararea tartelor se face simplu si rapid (circa 5 minute), dupa indicatiile de pe eticheta. O cutie, cu aroma de vanilie sau cacao, contine 400 g de pudra, din care se pot prepara 16 tarte, costa 95.000 lei (taxe postale incluse), deci cam 6.000 lei pentru o tarta, mult mai rentabil ca orice sandwich sau hamburger.
VEGETAL-REste un supliment alimentar exclusiv vegetal, cu putine calorii, care poate inlocui mesele zilnice, ajutind astfel la o slabire rapida si fara probleme. Avantajul major este ca nu contine colesterol si grasimi constituindu-se intr-o hrana perfecta si sanatoasa. Este indicat pentru: vegetarieni, cura de slabire, cei care tin post, sportivi, copii, anemii. Se administreaza 30-50 g, din produs, amestecat cu apa sau alte lichide, de doua-trei ori pe zi. Are urmatoarele calitati:este vitaminizant si mineralizant, contine proteine vegetale de calitate, fibre vegetale, regularizeaza traficul intestinal, impiedica acumularea de colesterol, o portie de 50 g asigura nevoile minime de vitamine si minerale ale unui om care nu depune efort fizic mare. Gustul acestui supliment este foarte placut, aroma fiind de ciocolata.. cutii de 450 g - 79.000 lei

Comenzile se fac in scris pe adresaS.C. REDIS COSos. Bucuresti-Tirgoviste 300 C, loc. Buftea, jud. Ilfov, cod 78910 sau la telefoanele:021 2257046; 021 2255057; 0744 632294; 0744 324645; 0722 244783e-mail: redisnutritie@yahoo.com Plata se face la primirea produsului comandat, plataincluzind si taxele postale.Va invitam sa ne vizitati la magazinele noastre de prezentare din Bucuresti: Club Redis Str. Mihai Eminescu, nr. 114-116 Tel: 021 212.49.03 Luni-Vineri 11-17, Sambata 11-14 Viva Fitness Str. Orhideelor nr. 3-5 (Grozavesti, Club R2) Tel: 094 753.695 Luni-Vineri 11-17, Sambata 11-14



ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misilicu spune:

Bia,
Eu am folosit si am reusit sa slabesc, dar pe langa batonul pe care il mancam in loc de masa de seara mai faceam si gimnastica.
O prietena de a mea a slabit foarte mult( pentru o saptamana), 4 sau 5 kg, dar manca in loc de masa de pranz si seara cate un baton.
Mie personal, la un moment dat mi se cam scarbise. Sunt gustoase, dar ma saturasem de gustul lor.
Si eu stiu ca nu aveau contraindicatii.

Succes la slabit!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Hei, fetele... spuneti-mi si mie unde gasiti batoanele alea si cum arata? Eu nu am auzit de asa ceva si taaaaareeeee m-ar interesa.
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Se gasesc la magazinele tip Plafar;pentru fetele care le-au consumat,am si eu o intrebare,rezultatele sunt de durata sau te ingrasi la loc;eu cu regimul disociat am slabit 4-5 Kg,dar parca as mai vrea sa scap de vreo 3Kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

quote:
Originally posted by bia

Se gasesc la magazinele tip Plafar;pentru fetele care le-au consumat,am si eu o intrebare,rezultatele sunt de durata sau te ingrasi la loc;eu cu regimul disociat am slabit 4-5 Kg,dar parca as mai vrea sa scap de vreo 3Kg.

dori



Draga bia, spune-mi si mie te rog, in cat timp ai slabit 4-5 kg? Ca si eu tin regimul disociat de 2 saptamani si o zi si nu am slabit decat 2 kg ??!?!


Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Mai fetelor, si eu am destule kg de dat jos, dar parca n-as incerca ciudateniile astea. Parerea mea e ca singurul mod de a slabi fara a-ti da organismul peste cap este sa mananci moderat in fiecare zi si sa faci si un pic de miscare. Nu am deloc incredere in produsele miraculoase cu care slabesti brusc si eventual te ingrasi la loc la fel de brusc. Parerea mea. Ar fi bine sa ma si tin de ea.

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

http://community.webshots.com/user/adrianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Am slabit relativ repede,dar nu poti tine la nesfarsit acest regim,nu este sanatos pentru organism.Eu mi-am propus sa-mi schimb obiceiurile alimentare si sa fiu atenta la ceea ce mananc.Caci degeaba te chinui sa slabesti ,apoi mananci normal si te ingrasi la loc.In cat timp am slabit?Am tinut cura in reprize de 5 zile pe saptamana,de doua ori,cu o pauza de saptamana intre ele.As fi slabit mult mai mult,dar nu am mai putut continua,incepusem sa nu ma simt prea bine,desi vointa aveam.Asa ca m-am multumit cu atat si continui sa nu mananc paine,dulciuri,cu exceptia inghetatei(e totusi vara),dar nu in fiecare zi,mananc ceva cand vin de la servici si atat.Important este ca nu m-am mai ingrasat,desi dupa concediul la mare,parca 1 Kg cred ca s-a mai pus,insa acum o sa-i vin de hac,sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Acum inteleg, cred ca te referi la regimul disociat pe zile, in care mananci doar un aliment in fiecare zi. Eu ma refeream la regimul disociat al lui Michael Montignac care de fapt un mod foarte sanatos de a manca.


Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput