lamuriti ma si pe mine fetelor :)

lamuriti ma si pe mine fetelor :) | Autor: niko_stan

Link direct la acest mesaj

buna sunt Nicoleta , e prima mea zi pe forum...si am si eu o nelamurire...credeti -ma ca nu vreau doamne fereste sa jignesc pe nimeni pentru ca fiecare dintre noi a avut parte de educatie diferita..
eu inca nu am copii,anul acesta voi face nunta si dupa aceea cu ajotorul lui dumnezeu sper ca se va intampla minunea..:)..si intrebarea mea este ce parere aveti voi despre pupatul copiilor mici pe gura?....mie una nu mi se pare o treaba normala(repet nu vreau sa jignesc pe nimeni )...dar viitorului meu sot nu i se pare nimic anormal in acest lucru....si sincer nu vreau sa ajung sa ma cert cu el..cand mama soacra va lua copilul sa il pupe pe gura....
ce sfaturi imi dati ?

multumesc

quote:

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capsunica_mo spune:

eu am o fetita de 10 luni, si de cand avea 3-4 luni i-am spus sotului meu nu cumva sa o pupe pe gura......de multe ori ai tentindinta sai pupi pe gurita pe copii pt ca sunt f.. dragalasi, iti vine sai mananci cateodata.....dar nuu sunt de acord cu pupatul pe gura la copii...Da ce ziceti de faptul ca am auzit ca o mama isi saruta (cu limba) baiatul de 4 ani???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Deocamdata framanta-te pe alte teme

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Poi ii anunti pe toti ca tu esti impotriva acestui gest si i rogi sa ti respecte dorinta.
Si gata.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada
Vand obiecte FengShui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

Nu spui o noutate sau ceva anormal pentru si bunicii si parintii au aceasta tendinta. Vie vedea la momentul potrivit. Dar impunand anumite reguli situatia se poate rezolva. Eu am doi copii nu practic acest obicei de a pupic pe gurita, dar bunicii au acesta tendinta. Le-am explicat si in acelasi timp obligat sa numai practice. Au inteles si ei dar si copii si totul este Ok. Pupicul se da pe obraz din reguli de igiena. Si mai ales ca nu este frumos. O exceptie sa zic ar mai fi mama copilului care o practica cum am mia spus din prea multa dragoste dar trebuie exclus. dragostea fata de copil poate fi exprimata si altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

ASTA DA PROBLEMA!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

quote:
Originally posted by capsunica_mo

eu am o fetita de 10 luni, si de cand avea 3-4 luni i-am spus sotului meu nu cumva sa o pupe pe gura......de multe ori ai tentindinta sai pupi pe gurita pe copii pt ca sunt f.. dragalasi, iti vine sai mananci cateodata.....dar nuu sunt de acord cu pupatul pe gura la copii...Da ce ziceti de faptul ca am auzit ca o mama isi saruta (cu limba) baiatul de 4 ani???



la o asemenea poveste nu am decat doua variante:
1_ sa o consider neadevarata, doar baliverne
sau
2_ sa afirm ca mama respectiva are probleme serioase...

mare ti-e gradina, Doamne, si din ce in ce mai multi i-au sarit gardul!

cat despre problema in sine, consider complet neadecvat gestul, si dpdv igienic, cat si emotional!
dragostea pt copil se poate manifesta in 1000 de modalitati, ALTELE decat sarutul pe buze/ gura, sarut pe care il consider ceva SEXUAL!
imi iubesc si prietenii, si parintii, si rudele, si socrii si totusi de sarutat imi sarut decat IUBITUL!

asta le-am explicat si copiilor, si asta as impune oricarei rude ar incerca sa ii sarute astfel!!!

recunosc ca ambii copii au avut perioade cand au incercat sa ma sarute astfel, pe mine sau pe tati; ne vedeau pe noi si puterea imitatiei e mare... am folosit o perioada 'surogate', acceptam sa ne pupam punand manuta copilului intre buze, practic sarutam amamdoi manuta respectiva! mai mult de atat, nu pot accepta ca fiind normal!!!

_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

mda, mie mi se pare la fel de neigienic pupatul pe manute, ca bebelusii stau toata ziua cu mana in gura si tot acolo se ajunge.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

nici mie nu mi se pare ok, este neigienic, i se pot transfera tot felul de microbi si bacterii. dragostea poate fi manifestata si altfel. o sa le spui ca asta este decizia ta, si ei trebuie sa o respecte. nu este asa o problema mare care sa te framante.



Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

Nu cred ca trebuie sa-ti faci prea mari probleme de pe-acuma.
Cand va fi cazul, le spui regula si o vor accepta, ca ce nu fac bunicii pentru a-si vedea nepoteii.

Stiind tendinta, eu am anuntat regulile pe cand eram gravida, nu prea am fost luata in serios atunci. Mi s-a spus:"las ca vezi tu, vei fi mama si-l vei pupa si pe gura si pe putzulica". Am ramas ferma pe pozitie si am replicat ca cele doua expuse vor fi pupate doar de gagica lui. S-a ras la vremea respectiva, dar regula a ramas si azi in vigoare. Trebuie explicat cu calm si cu glume si nu se va supara nimeni. Manutele mai scapa uneori la pupat, dar mai facem si noi cate o concesie, bine ca se spala bunicii pe maini cand ajung la noi in vizita. Baietelul cel mare ii trimite la spalat daca cumva uita.

Dana cu minunile ei: Mihai (20.04.2005) si Andrei (3.04.3007)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by capsunica_mo

eu am o fetita de 10 luni, si de cand avea 3-4 luni i-am spus sotului meu nu cumva sa o pupe pe gura......de multe ori ai tentindinta sai pupi pe gurita pe copii pt ca sunt f.. dragalasi, iti vine sai mananci cateodata.....dar nuu sunt de acord cu pupatul pe gura la copii...Da ce ziceti de faptul ca am auzit ca o mama isi saruta (cu limba) baiatul de 4 ani???



ce inseamna "am auzit"?!
inseamna ca exista o asemenea monstruozitate sau e doar imaginatie si hai sa o scriem si pe forum...


quote:
Originally posted by capsunica_mo
de multe ori ai tentindinta sai pupi pe gurita pe copii pt ca sunt f.. dragalasi, iti vine sai mananci cateodata.....



nu am avut niciodata astfel de tendinte, dar un subiect pe aceeasi tema sigur am citit, am sa caut si link-ul.



Mergi la inceput