Humana Milchzucker

Humana Milchzucker | Autor: carmencojo

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Vreau in primul rand sa va multumesc pentru sfaturile primite referitor la sensibilitatea Marei si antibiotice.
In al 2 lea rand , de 2 sapt am intarcat-o pe Maruta si dr. pediatru mi-a recomandat milumil 3.Toate bune si frumoase ,doar ca fetita mea cea draga se constipa si mi se rupe inima cand o vad ce chin pe ea.
Am mers iar la medic si mi-a recomandat un biberon la culcarea de humana milzucker( din acela cu multa lactoza).L-am luat iar pe cutie nu scrie mare lucru la dozaj.
a mai folosit cineva???????????
La ce cant. de apa se pun linguritele de lapte....
Va multumesc.
Mamica de MARA 02.03.2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Carmen din cate stiu eu Humana milchzuker nu e lapte praf ci lactoza si se amesteca cu laptele atunci cand face caca prea tare. Despre cantitate nu stiu ca nici pe cutia mea nu scrie (eu am o marca care nu se gaseste in Ro) dar eu i-am pus in cerealele de seara o lingurita insa schimbari nu am vazut.

Angiuta mamica lui Vladut(08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Am mai citit pe net si cam o lingurita se pune la un biberon...poti pune si in ceai. Mai poti incerca si cu ceai de musetel, am auzit ca se obtin rezultate bune.
Al meu e constipat din cauza diversificarii si de aceea poate nu prea da rezultate milchzuker-ul...poate la tine o sa functioneze mai bine, multa bafta!

Angiuta mamica lui Vladut(08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meko spune:

Baietelul meu are acum 1 an si 2 luni.Cand am trecut de la alaptat la lapte praf (din pacate el avea numai 1 luna) ne-am confruntat si noi cu vonstipatia, am folosit produsul Humana despre care vorbesti, dar pot sa sppun ca fara nici un rezultat.Ne-au ajutat - cand tebuia neaparat - supozitoarele cu glicerina.L-a tinut cam 1 luna, dupa care s-a reglat situatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criu spune:

eu la doua luni i-am pus cate o masura de la lapte de doua ori pe zi cam o saptamana sau chiar mai mult si a dat rezultate

Mergi la inceput