Taiatul sub limba...!?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:



www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Initial creeata de tlaura
baietelului ei i-au facut aceasta procedura, pentru ca, spun ei sa nu fie shashait, peltic, sau cu alte defecte de vorbire.




Si logopezii din ce sa mai traiasca?

Nu stiam de practica asta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Si Gh are fraul limbii cam scurt, insa a supt f bine de la inceput, asa ca mie nu mi-l taie nimenea



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

OK. am inteles, deci se mai practica chestia asta! Chiar nu stiam, cat despre daca suntem sau nu de acord, asta cred ca ramane la aprecierea fiecaruia, asa ca nu e cazul sa va certati!
Probabil daca mi-ar fi spus si mie cineva ca este necesara o asemenea interventie, as fi facut-o!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Si al meu are frenul scurt;am inteles ca aici se taie doar daca copilul nu poate suge ca lumea.Cum nu am avut probleme nu mi l-a taiat nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Si Gh are fraul limbii cam scurt, insa a supt f bine de la inceput, asa ca mie nu mi-l taie nimenea



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



ce bine de voi!
mie imi tisnea laptele in toate directiile si Matei scadea in greutate.
dupa chestia asta a luat 500 gr intr-o saptamina.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Si al meu are frenul mai scurt, pelticeste si poceste de numai eu stiu ce zice, desi are 3 ani si 3 luni. Stiu ca ar fi trebuit taiat, insa am descoperit abia cam tarzior, dupa 1 an si deja era ca un leu in cusca in fata doctorilor (pentru ca nu a avut de-a face cu ei)...Am intampinat si probleme la masa, dar nici oprin cap nu le-a trecut sa imi recomande asta, din pacate zic eu. Imi place peltic, mi l-am dorit peltic, insa daca as da timpul inapoi, i-as taia frenul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

si eu am dus-o pe bebelina mea la 2 luni, avea limbuta scurta rau. pediatra a zis ca pot sa mai aman dar eu am insistat pt ca nu sugea bine, a supt si mai putin
in general insa se pare ca situatia se imbunatateste!

si gargarita a ramas cu limbuta in forma de inimioara la varf, poate ii trece

dandana mamica de bebelusa iubita 17.07

Mergi la inceput