Voma la bebelusi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ille spune:

luny, iti multumesc pt raspuns!
am vorbit cu pediatra, mi-a spus sa mai asteptam pana pe la 3-4 luni cand incepem diversificarea si apoi f calma mi-a mai spus ca asa fac copiii. Si sincer, la o luna jumate, ce investigatii sa ii fac micutului? Am tot citit de analiza de determinare a ph-ului din stomacel, altceva cu bariu, ma gandesc sa nu fiu eu paranoica si sa chinui copilul degeaba. Vad ca majoritatea bebilor si-au alarmat parintii si apoi a trecut de la sine.Sotul meu nu e alarmat dar eu plang de ma rup, sunt stresata si nu mi se pare normal ca la varsta asta de o luna jumate sa doarma atat de putin (maxim 8ore adunate) si in rest sa fie intr-o agitatie continua.Poate ca el ar vrea sa doarma dar nu il lasa burtica, daca il las din brate plange si se zbate, dar si in brate face la fel dupa masa, dar si mult dupa(se chirceste, da din picioruse, din manute).Practic el sta cumintel si ma bucur de el, doar la baita si afara doarme tun.
nu stiu sincer pe cine sa mai intreb si ce sa fac, dar atat pediatra cat si amici, cunostinte, imi spun sa las copilul in pace ca exagerez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ille spune:

luni, am uitat sa-ti spun dar eu ii dau Infacol, pt colici si o singura data pe zi (nu de 3 ori ca in prospect) Debridat. E cam constipat de la laptele praf. Am incercat si Espumisan, Bonisan, Sab Simplex, iar intre mese si ceiut de colici, dar si pt potolirea setei. Nimic din toate astea nu au efect vizibil, doar usoare ameliorari de moment.

Mergi la inceput