Sfaturi pentru o noua "aspiranta"

Sfaturi pentru o noua "aspiranta" | Autor: camitza

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor, le salut pe toate "aspirantele la postul de mamica"....Ce pacat ca pentru unele dintre noi acest "job" ca sa ma exprim plastic, este mai greu de obtinut decat orice post din lume, eu fiind una dintre acelea care pana nu demult consideram ca serviciul este ceva sfant, caruia trebuie sa-i dedici 99% din timp, energie, daruire....
Am si eu ceva "anisori" (doar 2 la numar) in care am mi-am dorit ca minunea sa se intample......dar nimic. Oricum nu disper(inca).
Adevarul este ca in urma cu aprox.2 luni am descoperit acest site si m-a prins foarte tare, eu fiind in cautarea unui tratament naturist pentru problemele mele......am descoperit tratamentul naturist al Liviei , pe care l-am urmat cf.prescripiei timp de 21 zile.
Acum sunt in ziua a 24 zi de la precedenta menstruatie (24.06)....., vom vedea ce se va petrece peste cateva zile, nu-i asa?

V-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati impartasi din experienta voastra in privinta tratamentului naturist al Liviei (durata lui, si mai ales despre consecintele pozitive ale urmarii lui)

Va urez o vara plina de "vesti bune".

camitza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ai respectat tratamentul Liviei intocmai? Sunt foarte curioasa ce efecte ai avut. Observi ceva nou, ceva schimbari?
Iti monitorizezi temperatura? Vezi ceva schimbari? Te intreb pt ca eu am facut doar o parte, si din cauza tincturilor m-am dereglat rau de tot. Nu vad alta explicatie pt dereglarea asta. Nu stiu cate au patit ca mine, dar sunt foarte curioasa.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ai respectat tratamentul Liviei intocmai? Sunt foarte curioasa ce efecte ai avut. Observi ceva nou, ceva schimbari?
Iti monitorizezi temperatura? Vezi ceva schimbari? Te intreb pt ca eu am facut doar o parte, si din cauza tincturilor m-am dereglat rau de tot. Nu vad alta explicatie pt dereglarea asta. Nu stiu cate au patit ca mine, dar sunt foarte curioasa.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitza spune:

Buna Crinuta

Da, eu zic ca da, l-am respectat, mai putin sucul de morcov+telina si pastilele de napraznic (3x3 ori/zi) inlocuind astfel ceaiul de napraznic pe care nu l-am gasit.
In privinta simptomelor, am simtit tot timpul ca "lucra", ba ovarul stang, ba ovarul drept, adica o durere vaga, insotita de o senzatie de caldura.

camitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cand trebuie sa iti vina ciclul? Te rog sa ma tii la curent ca sunt foarte curioasa cum raspunzi tu la tratament.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitza spune:


Dupa calculele mele, ar trebui sa apara in jurul datei de 22, 23 sau chiar 24.07, avand in vedere ca eu am de obicei un ciclu de 30 zile.

Te voi tine la curent, si iti multumesc pentru faptul ca mi-ai dat un semn care ma "inviorat" putin.



camitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitza spune:

Tuturor aspirantelor care urmeaza sau au urmat " tratamentul naturist al Liviei" ( in special Crinutei care era direct interesata de consecintele lui si asupra altor persoane):

Fetelor, pot spune cu sinceritate ca tratamentul Liviei urmat cu stoicism este intr-adevar grozav! Nu va grabiti insa cu felicitarile pentru ca (inca) nu este , din pacate, dar din fericire va impartasesc o parte din binefacerile acestor "licori din plante":
- o stare de bine general, fizic si psihic, un pofta nebuna de viata, si nu numai....
- scade pofta de mancare- culmea- dar la mine asa s-a intamplat, nu numai ca nu m-am ingrasat dar chiar am slabit 2 kg. Eu pun pe seama ceaiurilor baute inainte de fiecare masa, care imi dadeau o stare de satietate.
- la mine, in nici un caz nu s-a pus problema de stari de greata, ameteli, sau alte simptome specifice hipotensivilor printre care ma numar si eu;
- si nu in ultimul rand, poate cel mai important aspect pentru mine a fost faptul ca prima zi de ciclu (adica a 31-a zi de la incepearea tratamentului) nu a mai fost o "zi de cosmar" cu o stare de rau general, zi in care nici macar nu ma puteam ridica din pat, ci a fost o zi obisnuita. Pentru mine a fost o mare realizare.
Si sunt convinsa ca asta e doar inceputul!

Doresc ca visul sa vi se implineasca si sa ne intalnim pe Forum cat mai multe pentru ca "toamna se numara bobocii, nu-i asa"


Sanatate maxima tuturor!

camitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Camitza, de cat timp - adica de cate luni - ai inceput tratamentul naturist?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitza spune:

Tia, tratamentul l-am inceput in ziua de 24.06, adica prima zi a ciclului precedent, si l-am tinut cf.recomandarii Liviei 21 zile (tincturi, ceaiuri, tablete naprasnic), dupa care am continuat doar cu ceaiurile.
Mi-am pripus ca in perioada "fertila" 5-19 zi de cilcu sa iau din nou supozitoarele Carpicon-1/seara + 1 tableta vit.E/zi.

O zi buna.

camitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Camitza, unde ai gasit supozitoare de carpicon?Eu am intrebat la farmacie si am inteles ca nu se mai fabrica decat unguent.
MA bucur ca te simti bine si succes ! Poate peste o luna ne anunti ca exista deja la tine in burtica.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitza spune:

Ali, multumesc de incurajari! Si tie iti doresc tot binele din lume.
OK, supozitoare cu carpicon am gasit la un magazin de produse naturiste, nu mai retin exact firma care le fabrica, o sa pot sa-ti dau detalii maine pentru ca am pastrat prospectul acasa, iti pot spune doar ca erau 10 buc. in jur de 120.000 lei.

Toate cele bune!

camitza

Mergi la inceput