bebe alintat sau mofturos?

bebe alintat sau mofturos? | Autor: ninaM

Link direct la acest mesaj

Buna dragilor!De la un timp,bebe(7luni)nu mai vrea sa doarma fara mami linga el.Nu stiu daca l-am alintat eu prea mult, sau doar simte nevoia cuiva linga el.Problema e ca noaptea il adorm linga mine,dind-ui sa suga.Cind cred ca a adormit si incerc sa ma indepartez,se trezeste si plinge.Il potolesc dind-ui iara sa suga.Chestia e ca ma dor sinii de la atita supt.Ce sa fac?Am incercat sa-i dau suzeta,degeaba.Am incercat sa-l iau in brate,sa-l legan,degeaba,nu adoarme.Numai noaptea e problema,cind nu pot sa ma misc,nu pot sa dorm,si mai am si o mare durere de sini.Ce ma sfatuiti?As face orice numai sa scap de chinul asta nocturn!Ati trecut si voi prin asa ceva?V-am pupat...

Nina&Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu spune:

Si eu am patit la fel. Pina la un an adormea numai la sin dupa care o puneam in patucul ei. Fiind vara am pus un futon pe jos si asa am incercat sa o alaptez, si tot nu adormea, sau cind ma mutam de linga ea se trezea. Si pe mine ma dureau sfircurile, asa ca intr-o noapte dupa un timp nu i-am mai dat sinul ci am stat linga ea doar si a adormit pina la urma. Probabil ca si ea era deja obosita. Am uitat sa iti spun ca pina atunci nu luase deloc suzeta. Dupa citeva zile a gasit suzeta intre jucarii si de atunci nu mai adormim numai cu sezeta. Acum dupa ce adoarme ii scot suzeta si o pun linga ea.
Delia, Melany & bebe

Mergi la inceput