Aparat pt. aerosoli/nebulizator

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Sper sa apara linkul, e al treilea model
http://shopping.kelkoo.it/ss-aerosol-ultrasuoni-laica.html
altul mai bun nu am gasit. Este fff mic, chiar neasteptat de mic fata de umidificatorul pe care il avem
L-am luat dintr-o farmacie din Oradea, "Levanda" parca se cheama, insa sigur au si farmaciile SensiBlue sau altele mai maricele. Si-l folosim acum doar cu apa si ser fiziologic, pana ajungem la un doc de specialitate sau poate avem noroc si ne trece tusea asta nenorocita.



Daria & GIULIA(2004 08 16)


Din cite am citit cred ca stati in Rogerius.Eu va recomand dr Cladovan, e pneumolog pediatru.Poti sa dai de ea cind e de garda, sigur iti va recomanda ceva ptr Giulia.
Fetele mele de cite ori au fost racite au reactionat fff bine la tratamentul recomandat de aceasta dr.Si mai ales ca asociaza medicina cu homeopatia, lucru rar intilnit.
Multa sanatate sI LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am notat Lavinia, merci mult.
Multa sanatate tuturor !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Astery noi am fost anul trecut la un orl-ist si ne-a recomandat sa nu mai folosim vibrocil decat dupa 7-8 ani.
Pentru usurarea respiratiei si tuse poti folosi si ap. salin care e tare eficient.Ala se poate folosi si in timpul somnului si in rest.
Razvan a facut anul trecut o larngita urata si tusea a persistat vreo luna.Atunci am facut aerosoli cu ser fiziologic si acc dar nu mai mult de 5 zile.Nu poti sa faci prea mult timp aerosoli.Trebuie sa ii dai timp si organismului sa reactioneze.
Intre timp ai putea incerca cu ceva stimulente pentru imunitate septilin, propolis, miere,complex de vitamine, ulei de peste etc.
Sanatate multa va dorim!



Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Asi, multumesc.
Despre vibrocil... nu stiu ce sa zic.
Oricum, nu exagerez nici cu aerosolii, ieri de ex. nu i-am facut, azi da, o sedinta de 9 minute (cu mari chinuri...).
Am si SALIN, dar, in toata mutarea de anul trecut, nu stiu unde l-am dus... la maica-mea (nu vorbim... ) sau la soacra. Mai sigur la maica-mea. Prefer sa cumpar altul. Avea si placutele schimbate, era super... il am din '99 sau 2000, nu mai retin, eu am astm bronsic, rinita alergica, sinuzita etc... si l-am folosit, mi-a fost bun.
O sa cumpar altul, mai bine.
Merci de sfat.
Pupicei la tiz si succes cu treaba cealalta .

http://www.elfyourself.com/?id=1331694396



Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput