Perie rotativa - e eficienta sau nu?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La MediaGalaxy in Carrefour Feeria am vazut-o zilele trecute, era oferta.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Deci se invarte singura?Poate fi cumparata si online?Eu am una pe care trebuie sa o invart eu, nu c-ar fi mare oboseala dar acum ca am aflat ca aveti voi ceva mai bun vreau si eu!!!:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Cat costa una?Ca vine ziua mea acu si poate mi-o ia cineva cadou?

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Eu nu am perie, dar mi-am luat on line de la Media Galaxy, bigudiuri electrice Remington. Sunt minunate!

valentinag, intra pe site-ul lui Media Galaxy si vezi preturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

quote:
Originally posted by valentinag

Cat costa una?Ca vine ziua mea acu si poate mi-o ia cineva cadou?



Vale :mie mi-a adus-o Mosul si a dat pe ea 180 lei .

Eu am fost tare incantata de idee,insa acum mi-a cam crescut parul si la lungimea asta..nu ma prea pot aranja cu ea In sensul ca il intinde si-l onduleaza ff putin la varfuri,nu-mi pot face o coafura mai de Doamne ajuta cu ea....Abia astept sa ma tund putin si "s-o pun la treaba" (nu ma prea grabesc pentru ca eu mi-am cam facut colectie:am o perie care da doar aer cald de la Babyliss,placa de la Remington si Rowenta Lissima )

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

si mie imi facea cu ochiul ideea de perie rotativa - chiar ma gandeam sa cer de la Mos Birthday care se apropie asa ceva

insa voiam sa va intreb - pe cele care folositi peria asta cu succes - cat de lung aveti parul - eu il am cam lung, inca nu ajunge la mijloc , dar nu mai e nici scurt sau mediu

iar parul meu e moale-pisicos - intr-adevar, ca sa stea ar trebui aranjat zilnic cu o astfel de perie, insa ma intreb cat de bine functioneaza pe parul ceva mai lung

mai am si varianta de a-l tunde la o lungime "medie" ca sa fie mai usor de aranjat - dar voiam sa stiu ce optiuni am

va multumesc!

povestea nasterii:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104532

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Cam asa de lung cred ca-l am si eu,Danis.Il intinde fain,insa nu-l si onduleaza frumos la varfuri,cred ca din cauza lungimii.Probabil ca la un par mai scurt este mai eficienta...

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

si chiar asa, peria asta aranjeaza parul intinzandu-l, aranjand bine varfurile, sau umflandu-l?

eu mi-as dori ceva care sa dea volum si sa aseze varfurile, pentru ca parul foarte drept (cum e cel intins cu placa) mi-ar lungi fata foarte tare

poate puneti niste poze dupa ce va aranjati, ca sa vedem mostre de fete frumoase si coafate

povestea nasterii:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104532

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

si eu tot asta vroiam sa intreb, daca da volum sau doar il intinde... ca nu ma avantajeaza deloc parul intins. Chiar asa, neste poze nu ar strica

„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alicia_S spune:

Am cumparat si eu peria rotativa de la Rowenta, dar mare lucru nu am reusit sa-mi fac cu ea. E adevarat ca am parul lung. I-a dat ceva volum, dar de ondulat nici vorba. Cred ca e buna pentru parul scurt si mediu. In rest e usor de manevrat si nu se incurca deloc in par.

Mergi la inceput