Ciclu abundent-Remedii?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Denisa! stai sa vezi ce inseamna hemoragie de groaza:32 de OB -uri super plus si un pachet mare de vata plus cateva absorbante always!
si am auzit de povesti si mai urate decat am avut eu!
trebuie sa existe un motiv pentru schimbarile care se petrec in organismul tau; e bine sa afli ce este si sa nu astepti sa treaca de la sine.

operatia de care vorbeste Christel... e necesara in anumite cazuri chiuretarea endometrului - daca e corect spus asa, subtierea lui. am auzit de asa ceva si nu e dureros... neplacut poate... cica si eficient. oricum, subtierea endometrului... poate reusesti sa eviti asta cu ceaiuri... in ultimul timp am devenit fan remedii naturiste...

numai bine si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Ciclul s-a oprit in cele din urma la 6 zile , asta dupa ce am luat solutie de Alchemilla din a 3a zi.Mi se spusese ca nu imi va opri ciclul , ci il va regla la un flux normal.Pe mine m-a alertat faptul ca menstruatia era tot mai abundenta mereu am avut una redusa cantitativ.Ca sa numai zic starile de oboseala si ameteala care le aveam.Doar cand am facut intoleranta de la Novynete m-a tinut 2 saptamani , noroc ca si atunci tot sol de Alchemilla si s-a oprit.Ma bucur ca a functionat.Astept sa vad cum va fi urmatorul ciclu ,ca i s-a si scurtat perioada si dupa voi merge iar la medic.Din cate am inteles cele mai eficiente in aceste cazuri sunt medicamentele injectabile.Nu stiu sa raspund la ce au intrebat fetele , va doresc doar sa dati peste un medic competent.
l_carmen2003 eu folosesc de regula ob-uri , dar ultima data am trecut numai la absorbante , nu le-am mai suportat , plus ca as fi stat constant cu teama ca trebuia deja schimbat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Situatii neplacute fetele din ce scrieti, vreau sa va intreb voi cum faceti fata la servici sau in viata de zi de zi in aceste perioade, pentru ca la mine a devenit un stres, in primele 2 zile nici nu ies din casa, trebuie sa merg la baie la 1/2-1 ora.
Si mi-am pus atata speranta in tratamentul asta pe care l-am urmat pentru ca atata timp cat l-am luat n-am mai avut nicio problema si am crezut ca s-a rezolvat.

Daca mai stiti remedii naturiste, va rog sa mai scrieti.

Eu prima data cand am avut o astfel de problema eram in Bucuresti si am mers repede la o farmacie si mi-a dat vit.K si a fost ok, dar cand i-am spus medicului de aici ca am luat vit K a inceput sa rada, spunandu-mi ca aici nu se mai foloseste pentru asfel de cauzuri vit. K de ani multi.

Carmen mi-ai dat putin curaj(poate chiar o sa merg sa fac operatia daca zici ca nu-i dureroasa).

Chiar nu-i nimeni pe aici care a facut interventia asta sa ne dea mai multe detalii?

Mergi la inceput