Scaun de masa- de care?

Scaun de masa- de care? | Autor: Amethyst

Link direct la acest mesaj

La 6 luni cand voi incepe diversificarea vreau sa cumpar un scaun de masa dar nu ma pot hotara de care, poate ma ajutati voi pentru ca nu stiu exact dupa ce sa ma uit, ca sa nu-mi para rau dupa ce il cumpar.
Voi ce tip folositi, la ce sa fiu atenta cand voi cumpara?
Si mai vreau sa stiu daca are cineva Happy Snack (de la chicco) si daca sunteti multumiti, am vazut ca au reducere si ma tenta, dar nu vreau sa-l cumpar doar pentru ca e mai ieftin acum.

Astept recomandarile voastre, multumesc.

www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Babies are always more trouble than you thought - and more wonderful.

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu am luat scaun Chicco Polly si il folosim si acum cand are Andrei doi ani si jumatate. Este reglabil pe mai multe pozitii de inaltime, se lasa si spatarul in doua pozitii, una aproape orizontal, una la jumatate, una sus. Are rotile, se deplaseaza usor. Se pliaza usor daca nu-l lasi deschis, este usor lavabil. Are o tavita care se scoate, peste cea fixa. Are chingi sa-l fixezi in scaun.
Uite aici o poza cu baietelul meu la 6 luni, cand am inceput diversificarea, pe scaunel. Si aici pe la 9 luni. Il puneam in scaun si cand aveam treaba si-l tineam pe linga mine. Sau ii puneam jucarele pe masuta sa se joace.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Chicco Polly.
Merita toti banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

multumesc.

gabitzam, acum ca am vazut poza, zi-mi si mie de unde i-ai luat jucariile cu winnie, magarusul si restul? am vazut si eu diverse variante ale lor, insa imi plac cele pe care le ai tu

daca mai zice cineva tot polly cred ca ma convingeti

www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Babies are always more trouble than you thought - and more wonderful.

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si eu zic tot Polly
eu acum il vand, ca Bia nu mai sta in el, vrea pe scaun de om mare sau in cel mai rau caz in scaun de la Ikea..ca e "maaaaaaaleeee"



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

www.culinar.ro/forum/continut/Noul-Culinar-ro/17220/Cine-are-cei-mai-multi-Xcenti-/#entry421099" target="_blank">vrei tu frigiderul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Noe, daca sta cel putin pe scaun de om mare tot e bine.
Poti tu sa zici ca nu e mare?

www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Babies are always more trouble than you thought - and more wonderful.

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Subscriu si eu pt Chicco Polly. Isi merita banii si il folosesc de cand am inceput diversificarea, adica de la 6 luni. Baietelul meu are acum 1 an si jumatate si cred ca de la anul il va prelua fratiorul...atat de bine s-a pastrat scaunelul

Roxana 30 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Amethyst, parca dn Carrefour am luat jucariile. Sunt din cele pentru coilasi mici, cu zdranganele.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Chicco Polly clar, fii-mea l-a amortizat la greu, a mancat in el, a dormit in el, s-a jucat..inca mai rezista scaunul...ceea ce e mare lucru, avand in vedere la ce corvoade e supus zilnic

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_pur spune:

trip trap de la stokke, in germania a trecut toate testele, patrick de asemenea l-a incercat la greu, adica el se misca cu picioarele in aer pana reuseste sa se plimbe in scaun pe gresie. deci foarte stabil daca ai un copil energetic sau ff energetic ca al meu. e numai din lemn, dar pt fundulet si spate se poate cumpara ceva textil, ca o husa, se poate folosi pana la varta de 8 ani (ani nu doar cateva luni ca cele de la alte firme, are un sistem reglabil pt picioruse), costa in jur de 230 de euro. super scaun!!!!

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Chicco Polly si la noi; e bun, nu am avut nici o problema cu el, acum il ia al 2-lea copil la 'purtat'.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput