greutatea la copii de 2 ani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

2 ani si 5 luni (aproape) si cand 11kg, cand 12kg copilul (baiat) e extrem de activ, incontinuu alearga, tropaie, nu sta o clipa locului si in plus face si nazuri la masa. pana la 11kg a luat in greutate dupa grafic, se pare ca si la noi exista un prag psihologic..

am umblat si pe la dr. am facut tot felul de analize, n-are nimic... mi s-a spus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Nu te ingrijora sa sti ca e bine mai ales ca are si inaltimea 86.
Eu am o fetita de 2,5 ani si cei drept nu am mai cantarito dar sa dsti ca ultima data cand am fost la dr. a avut 12 kg si 90 cm asta la 2,1 ani dar sa sti ca la inaltimea ei putea sa aibe mai mult dar dr. a zis ca ii foarte bine asa. Deci la inaltimea lui e super. Teo la 87cm avea doar 11 kg. Stiu astea ca am totul notat intr-o carticica pt. bb.
Si apropo daca e un copil care nu are stare o clipa asta e un copil sanatos. Mie asa mi-a spus pediatra ca si eu m-am aruncat cu intrebari .Mi-a mai zis ca un copilprea cuminte are probleme asa ca...
Va pupam si multa sanatate.



http://community.webshots.com/user/ramyteo
mona&teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Pfff...mai bine asa ( se incadreaza perfect in standarde, asa ca nu va mai faceti probleme), decat ca a mea....la 2 ani si 4 luni ( impliniti azi) are 18 kg la 92 cm:(. Uneori mananca de ma mir ca are loc atata mancare in stomacelul ei, alteori traieste cu aer. Oricum, din ce povestesc alte mamici, a mea nu mananca exagerat de mult, dar se pare ca asimileaza foarte bine.Pe cat posibil mananca "rational" si cat mai natural, dar probabil ca asta e felul ei. Si eu pana pe la 3 ani am fost "buflei", iar cand am terminat liceul aveam 39 de kilograme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Ce sa zic de maria mea care la 3 ani si o luna are 21 kg si o inaltzime de 107 cm.Uneori maninca bine alteori nu.
daca e sanatos lasa-l in pace.Acesta e ritmul lui.Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popcostelia spune:

sunteti niste scumpe toate parca m-am mai linistit putin daca stiu ca mai sunt copii de talia noastra.incerc sa ma consolez cu ideea ca daca e sanatos si vioi altceva nu mai conteaza.sa il indop cu forta nu pot. asta e ,suntem mai micuti dar ''esentele tari se tin in sticle mici'' ,nu fetelor?

Mergi la inceput