Cum se consuma rodiile?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Noi le separam frumos semintelecu pulpita de pielita si le mancam cu tot ,pt ca sunt delicioase.Au foarte multe vitamine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Eu le consum numai cand mi-e tensiunea scazuta
Al meu m-a invatat cum sa mananc ,pun bobitele intr-un castronel ,pun un pic de apa si un pic de zahar si pap cum pofta mare,parca e compot
Simple nu pot manca

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Eu adun toate bobitele , le pun intr-un castronel cu zahar si maninc tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Deci rontaiti si semintele? Sau cum? Eu nu am rabdare sa iau de pe ele pulpa si sa le scuip.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=98766" target="_blank"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Am vazut la TV o reteta de salata de fructe care avea si rodie asa ca am cumparat si eu (cum vad /aud o reteta care pare buna o pun in practica).
Am taiat-o si ne-am chinuit, cu soacra mea sa alegem toate bobi#355;ele si la final am stricat bunatate de salata ca trebuia sa alegem fiecare sambure (eu aleg si samburii de la struguri asa ca va dati seama)
Nu mai cumpar rodie!

silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

prin luna a saptea de sarcina (era cam pe vremea asta acum 3 ani)m-a apucat dragul rau de rodii, in sensul ca mancam vreo 3-4 pe zi, cu tot cu samburi; de bune erau bune, si aveam si rabdare caci le mancam ca pe semintele de floarea soarelui, iar rezultatul este ca si copilul meu mananca rosii inr-o veselie, daca ii dau cred ca ar termina una pe zi, dai ii dau cam una la trei zile, caci de la seminte se cam constipa;
in rest le recomand cu caldura si sa aveti pofta...


Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamagea spune:

sucul de rodie e f gustos da pana aduni bobitele alea sa le pui in storcator.......... nu prea am rabdare asa ca nu fac suc numai din rodie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu le mananc cu totul.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

mananci bobitele cu totul .... sunt un deliciu

http://s244.photobucket.com/albums/gg22/ioanaiub/?action=view

Mergi la inceput