Infectie urinara cu E COLI

Infectie urinara cu E COLI | Autor: bebi

Link direct la acest mesaj

Ma simt rau de cateva luni. Ameteala, stare de rau,greata, senzatioe de voma, crampe, stari de trecere brusca de la diaree la constipatie.

Mi-am facut analizele, toate bune, in limite normale. Numai infectia cu E COLI si nisip la rinichiul drept.

Am facut tratament cu antibiotic. Am terminat in urma cu 10 zile. In w/e trecut starile de rau au reinceput sa apara. Am luant NO Spa, Bilicol si parca azi dimineata mi-e mai bine.

Am ajuns in pragul disperarii, mie mi-e rau si doctorii spun ca n-am nimic. Mi-e teama sa si mananc ca sa nu-mi fie rau.


Aveti vreun sfat, doctor?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Si eu am exact starile astea. Dar cand mi-am facut urina nu a iesit nimik. In rest doctorii la care am fost imi spun ca nu am nimik, doar un colon iritabil si...atac de panica. o prostie! stiu si eu ce e ala atac de panica si nu am asa ceva. Toti imi spun asa mai pe ocolite ca sunt "un pic nebuna" dar numai eu stiu ce simt in fiecare dimineata si chiar toata ziua. Asa ca stept si eu cu interes pareri, sugestii orice. Ca la medici nu ma mai duc.
Bebi, eu am starile astea de 2 ani si ceva.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Colon iritabil mi-a iesit si mie la eco. Dar, ma apuca din senin crizele astea si imi trec greu.

Azi am fost iar la dr si mi-a spus ca sunt suspecta de Heliobacter Pilori.

Nu stiu ce sa mai cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Infectia urinara cu colibacilul E se trateaza cu Ciprinol. De regula se combina cu Nitrofurantoin, daca nu il tolerezi nu il iei. Eu aveam probleme frecvente, mai ales la frig, de cand am urmat tratamentul nu am mai avut nici in timpul sarcinii probleme. Si sunt vreo 6 ani de atunci. Eficient este consumul a 2 l de lichide, apa sau ceai (de un singur fel si alternand cu alte tipuri de plante). Sanatate multa!

www.flickr.com/photos/pisicuta/" target="_blank">Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Unde a fost exact localizata infectia ta cu E. coli? S-ar putea sa ai mai multe probleme separate. Ce stari ti-au reaparut?



"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri!!!

Infectia cu E COLI a fost localizata la rinichiul drept. Azi merg la enterolog. Va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Am fost azi la Dr Ana Maria Botezatu, la Medsana. Mi-a explicat ca starile mele (similare celor de atac de panica) se datoreaza colonului iritat. Maine merg la eco iar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:


Mi-au iesit rezultatele la analize. Am heliobacter Pilori. Maine merg la entorolog din nou.

Analiza pt Heliobacter mi-am facut-o singura, doctorii nu o recomanda de regula. Tocmai cand vroiau sa-mi faca colonoscopie.


Mergi la inceput