sanii mei inca curg, si nu inteleg de ce!

sanii mei inca curg, si nu inteleg de ce! | Autor: Marina6

Link direct la acest mesaj

am un copil de 4 ani si 3 luni si nu inteleg de ce si acum mi-e imi curge parca lapte dn amandoi sanii! A mai patit cineva asa???? Eu una nu inteleg l-am intarcat de foarte mult timp de cand avea el 6 luni!!
Va salut cu respect si astept raspunsurile voastre!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Sa nu fie cumva datorata unei hiperprolactinemii. A trecut cam mult timp de la intarcare si ar fi trebuit sa nu mai ai secretie lactata.
Mergi la un endocrinolog cat mai repede!
Sanatate multa!

PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina6 spune:

multumesc Sheannamp!!! am citit si eu pe google despre hiperprolatina.....endocrinologul este singura solutie.....sper ca el sa rezolve problema asta. multumesc inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

si eu am avut hiperprolactinemie,am trata-o si acum de vre-un an nu mai am nimic.Sa faci si o echografie la sani.
sanatate

www.copiionline.com
www.anunturigratuite.ws
www.anunturi-noi.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

neliana,
te rog sa-mi dai amanunte despre cum ti-ai tratat hiperprolactinemia....

si eu am mai avut mult timp lapte dupa ce am intarcat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

verifica valorile hormonilor tiroidieni si prolactina...

alexutza 4 ani si 21 +Teodor Mihai
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pf_.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina6 spune:

ok, am sa ajung acum dupa sarbatori la doctor si am sa va anunt ce mi-a zis. Va multumesc de sfaturi muuuult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melli spune:

Buna
Am si eu o fetita tot de 4 ani si trei luni si am avut problema cu lactatia la sini pina anul trecut , la mai bine de 2ani jumate de cind am terminat cu alaptatul inca mai aveam lapte in sini.
Am mers la un control ginecologic aici unde locuiesc (Stockholm)si mi s-au dat doar anticonceptionale si vorbe bune de a astepta ca va trece de la sine dar asteptarea a fost degeaba ca dupa 6 luni de anticonceptionale era la fel. Apoi am mers in Rominia la ginecologie si am facut o caruta de analize ,mamografii .... si intru-n final mi s-a recomandat tratamente diferite de la medici diferiti .Oricum am urmat un tratament de 3 luni de zile cu Bromocriptina si s-a rezolvat problema.
Dar cel mai sigur e sa mergi sa vezi ce iti recomanda doctorul ca Bromocriptina are si multe efecte secundare , eu am suportat cu greu tratamentul8 greturi , ameteli...) dar important e ca s-a rezolvat.
Bafta si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Buna! Am avut si eu probleme cu prolactina crescuta.
De obicei exista doua feluri de tratament :sau bromocriptina care se ia zilnic si care are reactii adverse (pe care eu le-am suportat greu) si care este mai ieftina sau Dostinex care este mai scump dar care nu are reactii adverse se ia mult mai rar si este mult mai scump si care la mine a avut efect. In orice caz in functie de rezultatele analizelor medicul endocrinolog iti va indica tratamentul corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

bonsai-trimitem un pm cu adresa ta de mess pt a vorbi despre hiperprolactinemie.imi cer sz pt intarziere dar acum am vazut ca m-ai intrebat.



www.hi21.ro

Mergi la inceput