Afectiune ginecologica la fetita mea de 4 ani ?

Afectiune ginecologica la fetita mea de 4 ani ? | Autor: rose

Link direct la acest mesaj

Va rog sa-mi dati si mie un sfat pentru ca fetita mea in varsta de 4 anisori are de ceva timp o secretie albicioasa pe care am curatat-o seara de seara la dus, insa n-am dat atentie stiind ca poate fi o polutie un pic crescuta. Dar, de 2-3 zile am observat ca aceasta polutie a devenit un pic verzuie si miroase urat (a peste). Cea mica nu se plange de usturime sau durere deloc si zice ca nu simte nimic in neregula, insa nu stim ce poate fi.
Precizez ca la capitolul igiena stam destul de bine.
Oricum mergem si la doctor, insa as vrea sa am si sfaturile voastre, care sunt sigura ca-mi vor fi de mare ajutor.
Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Daca a urmat un tratament cu antibiotic,poate sa fie candidoza.Du-te la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voinea spune:

de mers urgent la medic pentru ca e onfectie cla, si netratata duce la complicatii mai tarziu. Poate candida, sau alt microb, nu trebuie neglijata. Cu totii colcai de microbi chiar daca ne spala des. Sta e adevarul. Si daca ne inbolnavim cateodata este pentru faptul ca sistemul imunitar nu a mai putut tine pasul la un moment dat.

Mamica de Alex 02.04.2003 si Iris 17.08.2007

-> Album foto <-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oani23 spune:

Si eu am patit asa cu fetita (3 ani si 6 luni) la mare. Am observat, dupa baie, mirosul urat (de peste) si am sunat urgent la medic. Mi-a spus ca este o ciuperca (pe care o luase poate de la piscina, sau de pe nisip)... Mi s-a spus sa ii fac spalaturi de 2 ori pe zi cu ceai de musetel in care sa pun o lingurita de bicarbonat de sodiu. Mi-a spus ca daca nu se rezolva si apar mancarimi sau usturimi ii va da un unguent. Dar nu a fost cazul. Deja in a treia zi (dupa 4 ture de spalaturi) fetita nu mai avea simptome, dar am continuat pana la 5 zile.
Ideea a fost ca si la mine s-a luat ciuperca si a trebuit sa imi fac si eu tratament cu ovule. In plus a trebuit sa vorbim la hotel sa ni se schimbe lenjeria si prosoapele...tot.
Va doresc multa sanatate!
Oani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

quote:
Initial creeata de rose

Va rog sa-mi dati si mie un sfat pentru ca fetita mea in varsta de 4 anisori are de ceva timp o secretie albicioasa pe care am curatat-o seara de seara la dus, insa n-am dat atentie stiind ca poate fi o polutie un pic crescuta. Dar, de 2-3 zile am observat ca aceasta polutie a devenit un pic verzuie si miroase urat (a peste). Cea mica nu se plange de usturime sau durere deloc si zice ca nu simte nimic in neregula, insa nu stim ce poate fi.
Precizez ca la capitolul igiena stam destul de bine.
Oricum mergem si la doctor, insa as vrea sa am si sfaturile voastre, care sunt sigura ca-mi vor fi de mare ajutor.
Va multumesc.

Numai un medic poate sa-ti spuna exact despre e este vorba si care este tratamentul corect... insa, 100% sigur nu este polutie.

Mergi la inceput