*** LA REDOUTE *** (62)

*** LA REDOUTE *** (62) | Autor: claujro

Link direct la acest mesaj


Asa am inceput:
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27 cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42 cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.54 cap.55 cap.56 cap.57 cap.58 cap.59 cap.60 cap.61



contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com



GHIDUL INCEPATORULUI ... by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale.

* La lansarea comenzii trebuie sa ie banii pe card (chiar si e cel de credit)

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j;appliqué mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe:
http://www.ma-reduc.com/
http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15
www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php
www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 10 euro.



Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.



Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)



CODURI REDUCERE / CADOURI



UTIL!!!

LISTA DE CULORI

www.laredoute.fr/Size_Chart/SizeGuideTextilePopup.aspx" target="_blank">Le guide des tailles

Marimi femei traduse in RO

Marimi barbati traduse in RO



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:


Lorenta, multumesc de cod ! Cu ocazia asta am verificat si eu contul si am vazut ca mi l-a blocat Sabine (s-a tinut de cuvant-imi spusese ea in mail dar am crezut ca nu inteleg eu bine) pentru ca nu i-am trimis unul dintre cecurile din vara inapoi... Nah, acum am si contul blocat! Bravo mie! Daca am avut tupeul sa reclam un colet nevenit, ca pana sa ii contactez eu, comandam bine-merci si fara sa le fi inapoiat cecul!

Dar nu m-am lasat, am dat comnada de pe contul finei mele, cu cardul meu. Asa s-a putut! Era prea tentatnt codul...sa pot sa ma abtin.



Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by claujro


Lorenta, multumesc de cod ! Cu ocazia asta am verificat si eu contul si am vazut ca mi l-a blocat Sabine (s-a tinut de cuvant-imi spusese ea in mail dar am crezut ca nu inteleg eu bine) pentru ca nu i-am trimis unul dintre cecurile din vara inapoi... Nah, acum am si contul blocat! Bravo mie! Daca am avut tupeul sa reclam un colet nevenit, ca pana sa ii contactez eu, comandam bine-merci si fara sa le fi inapoiat cecul!

Dar nu m-am lasat, am dat comnada de pe contul finei mele, cu cardul meu. Asa s-a putut! Era prea tentatnt codul...sa pot sa ma abtin.



Paris


Si altadata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Asta-i culmea, de ce ti-au blocat contul, ca nu am inteles exact?
Ti-a redus si 15 eur sau numai fdp codul ala?
Ctistina

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

iti da reducerea de 15 euro indiferent de produse sau e aceeasi conditie sauf pages rouges, pages verts, etc?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

LA REDOUTE
Roubaix, le 24/11/2007

Votre commande du 24/11/2007

Bonjour MME Claudia Cristina ,

Nous vous remercions pour votre commande passée sur laredoute.fr le 24/11/2007.
Celle-ci est actuellement en cours de traitement dans nos services. Nous vous contacterons prochainement pour vous confirmer le mode de livraison choisi ainsi que l'attribution de vos avantages.


Dap! De 2 ore ma chinui. Nu-mi ia nici o comanda! Am conturile blocate! Bani am, comanda o dau ok si confirmarea comenzii nu vine, vine numai porcaria aia de raspuns.!

Trebuie s-o rezolv cumva, ca ma trezesc la reduceri fara posibilitatea de a comanda!


Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Mi-a dat (in comnada data de pe contul altei perosoane) -15 euro pe produs cu pret intreg, FDP 0 si cadou parka 46-48 (celelate masuri sunt disponibile peste 3 saptamani) - dar nu-mi pasa, o fac cadou. Sper sa ajunga!

Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Clau,
eu am fost in situatia ta, si am si scris la acel moment aici; pana la urma m-am inteles cu Sabine sa-i trimt scan cu cec-ul rupt dar in final a renuntat si la asta si mi-a spus sa-l arunc pur si simplu.
Si tot Sabine mi-a confirmat ca folosirea unui card pe 2 conturi duce la anularea unuia din ele, dar cum la tine primul e blocat fiindca nu ai trimis cec-ul e posibil sa ti-l blocheze si pe al doilea pana la rezolvarea situatiei.

sabine mi-a spus ca LR se autosesizeaza cand un card e folosit pe mai mult de un cont fiindca e suspiciune de frauda la card plecand de la premisa ca mai multe persoane au folosit acelasi card.

poate te intelegi cu ea sa-i trimiti un scan; deblocarea dureaza , sau cel putin la mine a durat vro 2 saptamani

, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

ella, multumesc frumos pentru raspuns! am sa-ti urmez sfaturile si luni dimineata ii scriu ei personal! cecurile, le am si nici o intentie sa le incasez.

As fi de acord sa i le trimit in plic, ei, personal, cu confirmare de primire...desi nu e corect s-o fac pe banii mei si greseala lor! Eu nu am cerut NICI UN CEC...ei au trimis, ei sa rezolve situatia mai departe!


Vom vedea ce va fi, sper sa se rezolve!


Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by ella_74

Clau,

sabine mi-a spus ca LR se autosesizeaza cand un card e folosit pe mai mult de un cont fiindca e suspiciune de frauda la card plecand de la premisa ca mai multe persoane au folosit acelasi card.




pai mai demult regula era ca n-ai voie sa platesti cu un card decat pe maxim 2 conturi.Acum vad ca au schimbat placa?

Claudia,din ce am mai citit eu pe forumul frantuzesc,deduc (,) ca in cazul tau se face acel "control manual" al comenzii,adica la conturile pe care le considera ei cu ceva probleme comenzile date nu sunt procesate automat ci trec pe la un operator de al lor,sa verifice ce ai comandat,ce cod ai folosit,daca aveai dreptul sa folosesti codul respectiv...chestii de genul asta.Nu inseamna ca e contul blocat,ci ca mai dureaza pana iti accepta comanda.Cel putin asa cred eu.Patisera chestia asta mai multe tipe de pe forumul frantuzesc si toate avusesera inainte ceva "discutii" cu LR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Lorenza,saru'mana pt cod.Nu m-am mai gandit sa-l testez.

Merge si la mine,da -15 euro+FDP=0+parka aia.Dar nu inteleg cum de mai e valabil,ca eu l-am primit pe 1 noiembrie si scrie clar ca expira in 3 saptamani.

Mergi la inceput