E voie?

E voie? | Autor: florinutza26

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici experimentate,am si eu o nelamurire.Baietelul meu are 2 ani,merge la cresa si raceste foarte des.Am inceput sa-i dau oscilococcinum,da ceva rezultate dar cam lent.Nu mai stiu ce sa-i fac sa nu mai raceasca atat de des,aproape la doua trei saptamani il apuca tusea si rosu in gat.
Ieri am fost la pediatra si i-a dat Ceclor,iar azi dimineata cand l-am dus la cresa(n-am vrut sa-l duc,dar abia maine am cu cine sa-l las acasa),asistenta mi-a zis ca nu e bine sa-l scot din casa daca ia medicamentul asta.Voi ce ziceti?Cat timp e sub antibiotic ar trebui sa stea numai in casa?
Raspundeti-mi va rog daca puteti.
Multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Depinde se starea copilului. Dar daca-l scoti sa-l duci la dr., tot il scoti din casa, nu?

Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
Poze cu noi

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Ia-ti concediu medical pentru ingrijirea copilului si nu-l scoate din casa macar 2-3 zile. Ii faci si lui rau si mai da si altor copii....

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Originally posted by geniest

Ia-ti concediu medical pentru ingrijirea copilului si nu-l scoate din casa macar 2-3 zile. Ii faci si lui rau si mai da si altor copii....

www.andreialmeu.piczo.com



pai asa intentionez,dar sunt suficiente 3 zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

Ma gandesc chiar sa-l tin acasa doua saptamani si apoi sa-l vaccinez.Asistenta care ii face vaccinurile obligatorii mi-a pomenit de un vaccin ,destul de costisitor de altfel, cu imunitate 5 ani,costa in jur de 600.000 lei vechi,l-a facut cineva copiilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Acasa tine-l cat poti de mult, insa "in casa" nu cred ca-l vei putea tine foarte mult, ca se urca pe pereti de plictiseala. Si tu pe langa el. Eu, una, asa patesc. Trebuie sa-l scot macar juma' de ora dupa 3 zile de stat numai in casa. Depinde si de starea lui, cum se simte....

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput