Daca alaptez, pot sa fac un test Papanicolau?

Daca alaptez, pot sa fac un test Papanicolau? | Autor: TOMALAVINIA

Link direct la acest mesaj

Buna! Inca alaptez, nu ma avut menstruatie si tare as vrea sa imi fac un test Papanicolau(nu a facut niciodata).Ce ziceti, ma pot programa la dr?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

De ce nu?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu cred sa aiba vreo legatura una cu alta. Suna pentru programare si mentioneaza si acest aspect, sigur te vor lamuri cei de acolo.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Da, poti sa-ti faci testul, dar nu mai devreme de 6 luni dupa nastere, fara nici o legatura cu alaptarea. Eu am fost recent la controlul de 6 saptamini si am vrut sa-mi fac si testul papanicolau. Dar medicul mi-a spus ca e necesar sa treaca o jumatate de an dupa nastere, ca sa se refaca celulele colului, altfel rezultatul este neconcludent.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Merci fetelor! A trecut 11 luni de la nastere deci ar fi numai bine.
Natalia, sa-ti traiasca Vanda.(nici nu am stiut ca ai fost )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lavinia, merci, la fel si printesele tale!

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

eu tocmai mi-am facut testul acum o sapt in doua locuri diferite, la doi medici diferiti, si nici unul nu mi-a spus ca ar fi neconcludent avand in vedere timpul scurt de la nastere.Eu stiam ca in timpul sarcinii nu se recomanda papul tocmai ca ar putea da un rezultat fals.
Nu stiu ce sa zic, dar daca Doamne fereste e o problema ma indoiesc ca ar iesi papul perfect(de ex).Poate mai degraba invers...sper ca nu am zis vreo prostie ca nu-s de specialitate, insa in logica mea asa gandesc.
A...am nascut acum 3 luni.
Multa sanatate




Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu am facut papanicolau si in timpul sarcinii.Nu cred ca este nici o problema in nici un fel.Dar pt ca sa fi tu linistita mai bine intrebi pe cineva de specialitate.


********************************************************


"Cand vrei sa lauzi un copil lauda-i faptele, nu-l lauda pe el.
Facand astfel vei incuraja comportamentul, nu mandria."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Sigur ca poti sa-ti faci testul!Eu l-am facut tot in tp ce alaptam....la 1 an de la nastere.

******

VOTATI-NE!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=8" target="_blank">"cioc-cioc"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=21" target="_blank">"te pup fratiorule"

Multumim anticipat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumpi spune:

Si mie doctorita mi-a zis sa las sa treaca 6-7 luni dupa nastere, altfel e irelevant. A explicat cineva mai sus de ce.
Nu are nici o legatura cu alaptarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Am inteles. M-am programat deja la dr, vom vedea ce va spune el...
Va pup si sa va traiasca copilasii!

Mergi la inceput