Recomandari doctor ortoped

Recomandari doctor ortoped | Autor: anca_teohari

Link direct la acest mesaj

Buna, va rog frumos fetelor daca cunoasteti un doctor ortoped foarte bun in Bucuresti, sa ma ajutati. Fetita mea are 1.5 ani si nu merge singura, am fost la un control cand avea 1.2 ani, mi s-a spus ca nu are nimic ca o sa inceapa ea sa mearga. Si m-am linistit dar vad ca in loc sa o ia spre bine ea numai are echilibru deloc si e tot mai rau. Numai merge nici cum mergea inainte, parca isi impleticeste piciorusele. Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Anca, ai fost intai la un spital de copii la sectia ortopedie sau asta ti-a spus doar pediatrul? Daca esti din Bucuresti mergi la Gr Alexandrescu sau la Marie Curie, daca zici ca a regresat sa nu fie altceva totusi.
Sanatate multa!

"Mami, unde sunt papucii cu Nemo?"
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Mihai Jianu seful clinicii de ortopedie de la Spit Grigore Alexandrescu
si cauta in forum ca mai este cel putin un subiect deschis pe tema asta.

mami lui theo nascut la 29.Oct 2004
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=110045

aici gasesti mai multe recomandari si pareri. ai de unde alege.


mami lui theo nascut la 29.Oct 2004
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_teohari spune:

Multumesc mult fetelor pt raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

O sa inchid acest subiect dar am copiat mesajele voastre in cadrul acestui topic


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=110045

Oricum parerea mea ca e mai necesar un consult neurologic decat ortopedic (daca zici ca are tulburari de echilibru si isi impleticeste picioarele).
Pe de alta parte s-ar putea sa nu fie nimic patologic avand in vedere ca unii incep sa mearga singuri la 18 luni.
Ai mei (1 an si 5 luni) de-abia acum au facut primii pasi singurei. Am fost ieri la control la pediatru si a zis ca este absolut normal si ca pana la 18 luni nu ar trebui sa imi fac probleme daca nu merg singurei.
Sanatate multa

PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput