Oscillococcinum

Oscillococcinum | Autor: andreeaben

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici,ati avut rezultat la puii vostri in prevenirea starilor gripale cu Oscillococcinum?

Eu am inceput sa ii da baietelului meu care face 1 an peste cateva zile,1 flacon pe saptamana,timp de 6 saptamani(asa e cutia-6 flacoane)

Sunt foarte curioasa daca are efect sau nu,pt ca vaccin antigripal nu vreau sa ii fac.

va pupam si asteptam raspunsurile voastre.

Andreea,mami de baietel minunat Andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Andreea, noua medicul homeopat ne-a recomandat asa:trei saptamani cate o doza, pauza o saptamana, asta timp de 3 luni.Schema este asa:3 saptamani-pauza-trei saptamani-pauza-trei saptamani.Per total 6 flacoane, si asa ar da rezultate mult mai bune.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criu spune:

si noi am incercat un flacon pe sapt dar acum a racit si nu pot sa spun sigur oricum ii dau in continuare. te-as sfatui sa-i faci si vaccinul anti-gripal pt ca nu la toti copii are efect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Noua ne-a spus medicul homeopat anul trecut sa-i dam o doza la 3 zile, timp de 45 de zile. Cristi avea 3,5 ani atunci.
Acum luam si Oscillo, si Ribomunyl, si Imunomix. Sper ca macar toate la un loc sa aiba efect ca m-am saturat de raceli cu complicatii

Ingrid si Cristi 4 ani si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

Multumesc mult pt raspunsurile voastre.

BABEE,eu am inteles ca trebuie sa ii dau in fiecare saptamana cate o doza,la voi asa s-a recomandat cu pauza?
Ai avut rezultate cu el asa,adica nu s-a imblnavit puiul?

CRIU,imi pare rau ca voi ati racit,sa va faceti bine va dorim!La debut de gripa am vazut ca se da mai des oscillococcinum.

INGRID,restul sunt tot homeopare.nu?Aveti rezultate mai bune asa in combinatie?Cele 2,cum le dai?ce schema e?

Va pupacimcu drag Andreea,mami de Andei scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

andreeaben-eu i-am dat fetitei mele cand am vazut ca parca incepe cu raceala. si eu cred ca a ajutat tare mult, foarte usor a trecut peste. numai bine si multa sanatate tuturor.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Oscillococcinum este un remediu homeopatic care nu da rezultate la toata lumea. Nu degeaba homeopatii recomanda remedii personalizate fiecarui pacient dupa o analiza destul de amanuntita. Noi am incercat toti in familie, dar nu am fost multumiti de rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Eu nu sunt multumita deloc de el. Chris are muci multi, dar nu e racit. La recomandarea homeopatei, i-am dat si lui. Nu a fost nici o schimbare.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Noua asa ne-a recomandat medicul, si a avut efect pana acum 2 saptamani cand a avut o gripa usoara si o amigdalita.Dar i-am dat in continuare si au trecut repede mucisorii.
Depinde de la persoana la persoana, remediile homeopate nu au acelasi efect asupra tuturor.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

la mine a mers de mai multe ori, numai cu oscilo m-am reparat, inclusiv in sarcina. la fii-mea la fel, a mers bine, a facut raceli dar mai usoare, la sotz insa n-a fost cine-stie-ce, la cel mic a fost ceva mai bine dar nu foarte.
deci, cum se spunea mai sus, depinde de la organism la organism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Ai dreptate, katik, remediul este eficient sau ba in functie de organism. Nu ca as avea ceva cu produsele naturiste... dar tot medicamentele sunt medicamente! Nici medicamentele adevarate nu au o eficienta de 100%, dar... nu degeaba se fac atatea studii si se cheltuiesc bani pentru siguranta! Si nu e numai marketing, fiti siguri!

Mergi la inceput