Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Oscillococcinum

Citeste acest subiect pe forumul nou apasand aici
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 9

andreeaben

Romania
romania

537 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite andreeaben un Mesaj Privat

Oscillococcinum

Dragi mamici,ati avut rezultat la puii vostri in prevenirea starilor gripale cu Oscillococcinum?

Eu am inceput sa ii da baietelului meu care face 1 an peste cateva zile,1 flacon pe saptamana,timp de 6 saptamani(asa e cutia-6 flacoane)

Sunt foarte curioasa daca are efect sau nu,pt ca vaccin antigripal nu vreau sa ii fac.

va pupam si asteptam raspunsurile voastre.

Andreea,mami de baietel minunat Andrei
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Babee

Austria, Viena
3751 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiBabee  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Babee  Trimite mesaj yahoo luiBabee Adauga semn de carte la raspuns Trimite Babee un Mesaj Privat
Andreea, noua medicul homeopat ne-a recomandat asa:trei saptamani cate o doza, pauza o saptamana, asta timp de 3 luni.Schema este asa:3 saptamani-pauza-trei saptamani-pauza-trei saptamani.Per total 6 flacoane, si asa ar da rezultate mult mai bune.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca
Mergi la inceput
criu
criu

Romania,
109 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
si noi am incercat un flacon pe sapt dar acum a racit si nu pot sa spun sigur oricum ii dau in continuare. te-as sfatui sa-i faci si vaccinul anti-gripal pt ca nu la toti copii are efect
Mergi la inceput

ingridnen

Romania, bucuresti
3207 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat
Noua ne-a spus medicul homeopat anul trecut sa-i dam o doza la 3 zile, timp de 45 de zile. Cristi avea 3,5 ani atunci.
Acum luam si Oscillo, si Ribomunyl, si Imunomix. Sper ca macar toate la un loc sa aiba efect ca m-am saturat de raceli cu complicatii

Ingrid si Cristi 4 ani si 8 luni
Mergi la inceput

andreeaben

Romania, romania
537 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreeaben un Mesaj Privat
Multumesc mult pt raspunsurile voastre.

BABEE,eu am inteles ca trebuie sa ii dau in fiecare saptamana cate o doza,la voi asa s-a recomandat cu pauza?
Ai avut rezultate cu el asa,adica nu s-a imblnavit puiul?

CRIU,imi pare rau ca voi ati racit,sa va faceti bine va dorim!La debut de gripa am vazut ca se da mai des oscillococcinum.

INGRID,restul sunt tot homeopare.nu?Aveti rezultate mai bune asa in combinatie?Cele 2,cum le dai?ce schema e?

Va pupacimcu drag Andreea,mami de Andei scump
Mergi la inceput

antoni

Donator TeodoraDonator proiect ursici
 Romania, cluj-napocaCLUJ
2744 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite antoni un Mesaj Privat
andreeaben-eu i-am dat fetitei mele cand am vazut ca parca incepe cu raceala. si eu cred ca a ajutat tare mult, foarte usor a trecut peste. numai bine si multa sanatate tuturor.
Meli+Timea-Larisa
Mergi la inceput
Tudorana
Tudorana

Romania,
94 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Oscillococcinum este un remediu homeopatic care nu da rezultate la toata lumea. Nu degeaba homeopatii recomanda remedii personalizate fiecarui pacient dupa o analiza destul de amanuntita. Noi am incercat toti in familie, dar nu am fost multumiti de rezultate.
Mergi la inceput
Ashera
Ashera

Romania, Timisoara
1241 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Ashera  Trimite mesaj yahoo luiAshera Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ashera un Mesaj Privat
Eu nu sunt multumita deloc de el. Chris are muci multi, dar nu e racit. La recomandarea homeopatei, i-am dat si lui. Nu a fost nici o schimbare.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)
Mergi la inceput

Babee

Austria, Viena
3751 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiBabee  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Babee  Trimite mesaj yahoo luiBabee Adauga semn de carte la raspuns Trimite Babee un Mesaj Privat
Noua asa ne-a recomandat medicul, si a avut efect pana acum 2 saptamani cand a avut o gripa usoara si o amigdalita.Dar i-am dat in continuare si au trecut repede mucisorii.
Depinde de la persoana la persoana, remediile homeopate nu au acelasi efect asupra tuturor.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca
Mergi la inceput
katik
katik

Romania, timisoaraTIMIS
4861 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikatik Adauga semn de carte la raspuns Trimite katik un Mesaj Privat
la mine a mers de mai multe ori, numai cu oscilo m-am reparat, inclusiv in sarcina. la fii-mea la fel, a mers bine, a facut raceli dar mai usoare, la sotz insa n-a fost cine-stie-ce, la cel mic a fost ceva mai bine dar nu foarte.
deci, cum se spunea mai sus, depinde de la organism la organism.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi
Mergi la inceput
pity77
pity77

Romania, BUCURESTI
157 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipity77 Adauga semn de carte la raspuns
Ai dreptate, katik, remediul este eficient sau ba in functie de organism. Nu ca as avea ceva cu produsele naturiste... dar tot medicamentele sunt medicamente! Nici medicamentele adevarate nu au o eficienta de 100%, dar... nu degeaba se fac atatea studii si se cheltuiesc bani pentru siguranta! Si nu e numai marketing, fiti siguri!
Mergi la inceput
Pag. din 9 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com