Fetele mai plinute au vreo sansa?

Fetele mai plinute au vreo sansa? | Autor: osolita

Link direct la acest mesaj

Chiar stateam si ma gandeam ca peste o saptamana merg in Romania si printre altele vreau sa ma intalnesc si cu o fosta colega de liceu. Fata e tare de treaba numai ca e scunda si destul de grasuta(de mica a fost asa) si mi-e tare mila de ea ca nici in timpul liceului, nici in facultate si nici acum dupa, nu reuseste sa-si gaseasca un prieten. Cine se uita la o tipa mica, grasa si cu ochelari cand vezi pe strada atatea tipe care arata trasnet? Nici macar prietene nu prea are, cred ca din aceleasi motive.
Voi ce credeti? E condamnata la singuratate?
Mie nu mi se pare drept si cand ma uit in Germania pe strada la cate perechi sunt in care ea e grasa(chiar obeza) si el e slab, imi zic ca fata aia nu s-a nascut in tara potrivita.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

eu cred ca prietenii nu ii alegi in functie de cat de grasi sau slabi sunt.am 2 prietene foarte bune in tara.una dintre ele arata ca un manechin,a si nascut si tot la fel de slaba a ramas.cealalta e plinuta si ochelarista.vreau sa iti spun ca ne intelegem ca niste surori toate 3.ne-am cunoscut la facultate(cu una am fost colega de grupa).poate ca prietena ta e ca si mine.eu imi fac greu prieteni dar cred ca este de vina si faptul ca aici in germania cunostem cateva familii de romani cu care ne vizitam si cam atat.

in tara aveam multe colege de facultate.ne mai intilneam din cand in cand la un suc sau ceva.dar eu tot cu ele 2 m-am inteles de minune.si uite ca si acum cand suntem asa de departe ne scriem si vorbim al telefon.

fiecare sac isi gaseste petecul.intr-o zi va intilni si ea baiatul care sa o aprecieze pentru suflet si alte calitati.fizicul conteaza ce-i drept dar pentru mine nu e definitoriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Nu cred ca are de ce sa isi faca probleme, oamenii te iau asa cum te prezinti. In primul rand trebuie sa isi schimbe atitudinea fata de ea insasi, sa nu se mai priveasca ca pe o ciudatenie, si eu am vazut aici o gramada de tipe nu plinute ci obeze de-a binelea cu o atitudine foarte pozitiva despre ele insele si viata lor sociala nu avea de suferit.
Prietena ta nu iese in lume printre oameni cu gandul ca ei zic nu stiu ce. Dupa parerea mea, greseste, eu cred ca oamenii pot sa ocoleasca si un fizic de Fat-Frumos sau Ileana Cosanzeana daca persoana respectiva e perfida, nu poti avea incredere, e morocanoasa si plictisitoare, sau mai stiu eu ce defecte.
Spune-i prietenei tale ca este o persoana deosebita si sa nu-si faca probleme ce spun oamenii.
ici
Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Dar de ce sa nu aiba vreo sansa?
Eu zic ca au sanse destule!!!
Intr-adevar, barbatii sunt mai atrasi de femeile care arata bine, dar daca fetele mai"grase" stiu sa-si puna in valoare celelalte calitati, eu cred ca pot sa atraga barbatii si in felul asta. Daca o fata este grasa nu inseamna ca este si urata.
Am intalnit destui baieti care se uitau dupa fete trase prin inel, dar in momentul cand le abordau si vedeau ce le iese din gura fugeau mancand pamantul.
Sigur, cele care arata si bine si sunt si destepte au cele mai multe sanse!!!!
Dar asta nu inseamna ca fetele mai grase nu il pot avea pe 'vino incoace"!!!!


Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Buna!
Eu cred ca nu faptul ca e mica si cam plinutza o face sa nu aiba prieteni, ci complexele pe care le are. Vreau sa itzi spun ca eu, cand eram intre 16-19 ani nu aveam nici un prieten si nici nu ieseam cu prietene tot din cauza complexelor, care imi dau seama ca nici nu erau deloc reale. Eram slaba, de inaltzime potrivita, aratam chiar foarte bine, dar mie mi se parea ca ba sunt "prea slaba", "urata", ba ca sunt "tocilara" si rade lumea de mine, cert e ca din vina mea nu aveam prieteni, nu din cauza fizicului, in nici un caz pentru ca acum imi dau seama ca eram chiar frumushica, cu dimensiuni standard 86-60-90!!! Ceea ce nu mai e cazu' he he he... Noroc ca sotzul meu mi-a facut curte vreo 3 luni inainte sa ies cu el la o plimbare. Abia de atunci am inceput sa ma schimb. Dar cine are atata rabdare, poate nu intalneste persoana care sa insiste atat cum a fost cu mine, asa ca daca potzi sa vorbesti cu ea, sa o faci cumva sa vada ca are calitatzi foarte multe si nu e cazul sa isi faca nici un fel de complex, sa iasa mai mult din carapace, totul se va schimba. Si eu am foste colege, una e chiar asa cum ai descris-o pe prietena ta, mica de statura si plinutza, dar simpatica si dragutza, nu o vad nicicum ca fiind urata si faptul ca a fost mereu mai plinutza nu a impiedicat-o sa se casatoreasca si acum asteapta un bb. Deci totul depinde de prietena ta! Are foarte multe sanse, doar sa nu le lase ea singura sa treaca.

Va sarut si succes, daca vrei, potzi!

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Fetelor, aici era vorba de "un prieten", nu de prieteni in general. Asa ca daca stiti vreun baiat singur care ar dori sa cunoasca o fata ca ea... Asta e cel mai bun mod de a o ajuta pe prietena Osolitei, altfel putem sa despicam firu-n patru si sa ne dam cu parerea cat vrem si chiar daca ajungem lao concluzie nu o ajutam cu nimic pe biata fata.
Si-acum ma intreb, caci Osolita mi-a dat de lucru, de ce oare fetele sufera mai mult din cauza lipsei unui partener decat barbatii?


"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Fetelor, multumesc de raspunsuri, o sa incerc sa-i transmit prietenei mele incurajarile voastre. Cred ca cel mai greu o sa fie sa-si gaseasca un iubit ca pe deasupra locuieste si intr-un orasel destul de mic.

quote:
Originally posted by ralu

Am intalnit destui baieti care se uitau dupa fete trase prin inel, dar in momentul cand le abordau si vedeau ce le iese din gura fugeau mancand pamantul.



E adevarat si asta, dar sincer daca stau si ma gandesc nu am vazut prea multe cupluri in care tipa sa fie plinuta. Poate si pentru faptul ca majoritatea fetelor in Romania arata foarte bine iar barbatii au de unde alege. Sau poate unora le e rusine sa aiba o prietena care nu corespunde standardelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

In fond si la urma urmei, mai exista si barbati grasuti pe lumea asta !!!
De ce nu incearca (si) pe internet prietena ta?

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Io cred ca fetele plinute au sanse mai bune la barbati destepti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:


Bravo, Parpalak!!

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by osolita



E adevarat si asta, dar sincer daca stau si ma gandesc nu am vazut prea multe cupluri in care tipa sa fie plinuta. Poate si pentru faptul ca majoritatea fetelor in Romania arata foarte bine iar barbatii au de unde alege. Sau poate unora le e rusine sa aiba o prietena care nu corespunde standardelor.



Ba exista o gramada de cupluri in care ea e mai mult decat plinuta.
Depinde ce anume vrea un barbat de la o relatie.Daca vrea sa fie admirat si invidiat de alti barbati pt femeia de langa el....da,o fata mai grasuta n-are sanse la acel barbat.Dar nici n-a pierdut nimic,pt ca un astfel de barbat e egal cu zero ca om,daca judeca in felul asta.
Eu stiu foarte bine situatia asta.Si eu sunt "plinuta bine" de cand ma stiu.E greu sa nu ai complexe si mai ales e foarte greu sa nu te gandesti mereu ca nimeni nu te place.
Dar trebuie sa-ti bagi bine in cap ca persoana ta inseamna mult mai mult decat aspectul fizic;cand o sa ajungi sa ai o parere buna despre tine ca persoana,cand o sa te simti bine in propria piele,asta o sa se vada in comportamenul tau degajat si o sa fii o persoana atragatoare.Desigur,mai trebuie sa ai si sansa de a intalni un barbat adevarat care stie ce vrea de la o femeie.
In fond,"frumoasele" care rup gura targului astazi nu vor mai fi la fel de bestiale peste 20 ani.Dar ceea ce poate oferi o femeie intr-o relatie (indiferent de felul in care arata)....va fi la fel sau poate chiar mai bun odata cu trecerea anilor.
Spune-i prietenei tale sa invete sa se iubeasca pe ea insasi asa cum e .

Mergi la inceput