PREVENAR - ce parere aveti?

PREVENAR - ce parere aveti? | Autor: ANDREEA GEORGIANA

Link direct la acest mesaj

De curand am fost la dr. Stanciu care ne-a recomandat sa-i facem Theei 2 doze de Prevenar(pana implineste fetita la 2 ani).Parerile avizate sunt impartite,dr. mea de familie considera ca este o moda adoptata din vest,soacra mea si alte farmaciste spun ca ar fi bun(studiind prospectul).Stiu ca multe dintre voi i-ati vaccinat pe puiuti,asa ca as avea nevoie de mai multe pareri.Va multumesc si va doresc o iarna fara viroze!

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Baietii mei au facut si au suportat foarte bine.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JARMO spune:

Eu i-am facut copiluli meu prima doza cand avea 8 luni si a doua la un an diferenta si a suportat bine. Peste tot unde ma duc cu copilul la control, mai intai ma intreaba daca i-am facut toate vaccinurile , plus prevenar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Aici e pe schema cu vaccinuri "obligatorii".

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

...si aici Prevenar e obligatoriu! prima doza i-a fost facuta la 2 luni si in 17 decembrie (la 15 luni) mergem pt a doua doza!


Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Gabisor l-a facut cand era micutza (era optzional in schema de imunizare) si pana acum - multzumim lui Dumnezeu - nu a avut NICIODATA otita. Se pare ca functzio... cel putzin in cazul ei...
Multa sanatate!

Lorelai
Albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Si eu as zice ca functioneaza fiindca al meu a facut pina acum probabil 100 de viroze dar niciodata otita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Ai mei n-au facut vaccinul dar n-au facut nici otite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Buna. Si pe mine ma intereseaza cum e prevenarul..Dar eu intelesesem ca este pentru pneumococi..si acum citesc de otite...

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana

POZE


"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

si eu i l-am facut la robi pt. ca mi-a facut pneumonie la 6 saptamini. pneumococii pot da si otite! pneumonii n-a facut, o otita insa da, in rest doar bronsite.
efecte adverse importante nu a avut doar o diaree de doua zile care s-a rezolvat cu banana si biotics baby. i-am facut doua rapeluri iar la 2 ani vom face pneumo 23.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Va multumesc tuturor pt. raspunsuri.I-am luat doua doze de vaccin si saptamana asta,ca tot e sanatoasa tun,ii fac prima doza.Sper sa fie bine si sa nu aiba efecte secundare.Va doresc o iarna fara bbi bolnaviori!

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput