urgent sfat cromatic!!!

urgent sfat cromatic!!! | Autor: cami30

Link direct la acest mesaj

Sambata merg la o nunta. N-am mai fost de ceva vreme la un astfel de eveniment si pentru ca e un eveniment deosebit vreau sa nu fac vreo greseala.

Am cautat cu disperare o rochita noua pentru ca cele vechi parca nu ma mai incantau. Fie ca am fost zgarcita fie ca nu am gasit ceva pe placul meu, fie ca nu mi s-au potrivit, cert e ca mai sunt doua zile si eu am ramas fara rochita. Am gasit insa o pereche de pantofi superbi carora nu le-am rezistat. E o piele lacuita un grena f inchis cu niste ape negre, in fine ideea e ca sutn superbi si sunt grena aproape spre negru. LAC.

De la naftalina am scos doua rochite. Eterna rochie neagra simpla un satin putin elastic, dreapta, simpla, cu bretelute, pana la genunchi care imi vine super.
A doua optiune este o rochita dintr-un satin un rosu f inchis spre grena mai deschis decat pantofii, cu doua bretelute subtirele negre, o fundita mica neagra la decolteu, evazata de sub sani, care cade in niste colturi asimetrice cam pana la genunchi.
Rochita asta imi place mult insa marea mea dilema este cu ce fel de ciorapi sa o imbrac. Negri? sau la culoarea piciorului? Pantoful nu e chiar negru ca sa iau ciorapi negri dar nici prea deschis pentru ciorap la culoarea picioarului. Am probat cu ambele culori si sincer, ciorapul la culoarea piciorului nu vine bine deloc . Parca imi face pioarele groase desi n-am decat 53 kg la 1,68, deci grasa nu sunt.

Cu rochita neagra ar fi simplu da' am purtat-o de m-am saturat de ea, e piesa care m-a salvat de cele mai multe ori cand am fost nehotarata. PArca n-as vrea sa ma las salvata din nou de rochia neagra.

Ce ma sfatuiti?
Multumesc mult de tot. Si apropos n-am nici gentuta. Ce sa-mi iau? Cica geanta nu se mai asorteaza la pantofi...

cami




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amyarabella spune:

Nu stiu daca sunt foarte in masura sa te sfatuiesc dar ai zis ca e urgent si vad ca nimeni nu ti-a raspuns.
Asadar eu as opta pt rochea neagra si niste accesori rosii .Cat despre ciorapi la rochia cealalta este greu sa iti raspund pt ca nu am vazut cum iti vine .
Eu zic sa te uiti in oglinda si daca tie iti place cum iti vin nu cred ca ai cu ce sa gresesti orice alegere ai face.Distractie placuta oricum.


mami Amy si bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu cred ca ciorapi negri nu merg decit la pantofi negri. atit.

mi se pare ok rochita grena, ciorapi fff fini si o poseta neagra mica, simpla.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

As alege ciorapi culoarea piciorului de fapt un bej fff deschis, nu un maroniu inchis. Sub nicio forma negri.
Geanta- sau grena - dar as asorta-o cu pantofii, deci as umbla cu ei la mine cand caut geanta, sau mult mai simplu si cred ca mai eficient - geanta neagra plic de lac negru.
A...si normal ca nu rochia eterna neagra, ci cea colorata.

Parerea mea! Ca sa citam din clasici in viatza.

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magduta-sv spune:

Pt rochita poti opta pentru cea care iti vine cel mai bine, in care te simti cel mai bine.Ciorapi f fini, culoarea piciorului si nu stralucitori pt ca ingroasa piciorele, iar ca posetuta un plic mic negru sau grena e o alegere potrivita. Pentru nunta optiunea rochie+ciorapi+poseta neagra nu mi se pare o alegere potrivita evenimentului.Parerea mea.
Succes!

Magduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diablette spune:

Cami, la rochie cu bretele subtiri, indiferent ca e neagra sau grena inchis nu pune ciorapi negri. Nu da bine. Eu as alege rochita neagra simpla, rochita aproape grena cu colturi la poale nu se potriveste cu pantofii in primul rand (mai mult ca sigur sunt nuante diferite) si nu se mai poarta colturile asimetrice. Ciorapi mati, culoarea pielii (nu a piciorului )
Cea mai buna alegere pt rochia neagra ar fi fost niste sandalutze foarte fine, argintii sau aurii (spre aramiu). La sandale fara ciorap.
Cat despre gentuta.. cu siguranta un plic micutz, finutz (negru mat, daca alegi rochia neagra si pantofii de lac).
Si cercei. Atat (+ verigheta daca e cazul)
...era bine daca puneai o poza cu rochitele si pantofii...
Cu drag,
oana

audiatur et altera pars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Subscriu la ce a zis Diablette... si eu am o nunta sambata si cam acelasi tip de toaleta pe negru, dar in combinatie cu alb... adica un sacou de satin scurt in alb si negru... sau unul de catifea grena cu putin auriu in caz ca e mai frig... si o sa merg pe ciorapi foarte fini de culoarea pielii si pantofi negri simplu, cu un plic negru de satin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magduta-sv spune:

Scuze...la culoarea pielii ma refeream ( nu a piciorului)
si mati.

Magduta

Mergi la inceput