Apa termala

Apa termala | Autor: emma2006

Link direct la acest mesaj

Vreau sa-mi cumpar si eu asa ceva, am inteles ca este foarte eficienta pentru intretinerea tenului, insa nu ma hotarasc ce firma sa aleg. Puteti da mai multe detalii cele care deja o folositi? Ce efecte are, cum se foloseste, cind (dimineata/seara, inainte/dupa machiaj)? Multumesc frumos.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

eu folosesc de la Avene. dimineata, seara, cand imi vine. e o senzatie foarte placuta, e racoritoare, hidratanta (aplicata peste crema de fata) si calmanta.
se spune ca fixeaza bine machiajul daca pulverizezi dupa ce te-ai machiat. eu, care nu prea ma machiez (cel mult imi machiez ochii),
n-am incercat.

ZOZOLINA

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

COUNTING THE DAYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

din cate imi aduc eu aminte mai este un topic despre acest subiect, dak am timp o sa-l caut. am folosit toata vara apa termala de la Avene si de abia am terminat un flacon, ma ajutat f mult pe caldurile care au fost, ma racorea si imi reinprospata tenul, dimineata in loc de lotiune tonica, fixeaza machiajul, daca aveam vreo iritatie sau cos imediat pulverizam apa termala si trecea mai repede. ce sa mai zic? nu stiu, pt mine e tare buna, acum nu stiu daca o sa mai imi iau, ma mai gandesc. si alta firma inca nu am incercat.

leuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

si eu vreau sa incerc. am o prietena care foloseste apa termala de la vichy si e foarte multumita. eu uit sa folosesc si lotiunea tonica... dar daca se pulverizeaza e mai usor de folosit...pentru lenese ca mine

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

si eu tot de la avene folosesc .E foarte buna ...eu folosesc ,la sfatul medicului dermatolog asa ( pentru ca am avut o perioada probleme cu tenul :iritatii , cosuri , acum sunt ok ): seara , dupa ce ma demachez ma dau cu apa termala si apoi , dupa 15 min aplic crema si dimineata la fel ..Este intradevar racoritoare si buna pt iritatii si arsuri solare ...asta vara , la mare , sotul meu s-a prajit destul de mult ( cu toate lotiunile cu factor mare de protectie ....i-am dat cu apa termala si nu am mai simtit nici usturime si nici nu s-a mai cojit apoi .Eu zic ca merita ,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Si eu subscriu pentru apa termala Avene. Pentru mine este incredibila mai ales dimineata, dupa machiaj, imi dispare efectul ala de masca lasat de fondul de ten, oricat de bun ar fi.
Si eu tot pe asta o recomand, uitati-va in Sensi Blu ca au o oferta, era un tub mare, probabil la un pret mai avantajos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Subscriu si eu tot pentru Avene. In luna de miere am fost plecata in Venetia (de fapt pe o insula a Venetiei) si am capatat o arsura d e toata frumusetea, de a trebuit ca, la intoarcerea in tara sa imi iau concediu de odihna 3 zile ca nu puteam merge deloc! Norocul meu a fost ca a venit la mine in vizita o prietena cate tocmai facuse reclama la apa termala de la Avene, si avea si punga plina de flacoane...m-am dat si eu asa, dragul de a vedea ce se intampla, si am constatat ca usturimile se atenuau. EU acasa imi fac singurica, la 2-3 saptamani o baie cu abur la fata, dupa care imi scot punctele negre si am inceput sa pulverizez pe fata apa de la Avene...si surpriza, de 3 luni de cand o folosesc, mi-am inbunatatit textura fetei, asa ca acum sunt aproape dependenta de apa termala de la Avene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Si eu folosesc tot de la Avene. De la atatea tratamente hormonale incepusem sa am probleme cu tenul, ma iritam de la orice, ieseau cosuri mereu, dar vad ca apa termala merge foarte bine, nu mai am probleme deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Avene; dar cred ca si cea romaneasca e buna...cum se cheama oare - cu apa termala ...nu mai stiu. oare la Gerovital am vazut? a, da - cu apa termala de la Herculane!!!

iar acum mi-am luat o alta marca, tot frantuzeasca (scuze dar nu retin nici numele asta), si sunt multumita.

si pe Vlad il dau pe gat, cand se umple de scame de la transpiratie, sau pe orice iritatie.


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

As vrea si eu sa folosesc.Cam cat costa?Unde gasesc?


"Cand vrei sa lauzi un copil lauda-i faptele, nu-l lauda pe el.
Facand astfel vei incuraja comportamentul, nu mandria."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Iuliana, gasesti in farmacii. Produsul costa in fct de gramaj, poti lua un flacon mic, nu stiu exact de cat si nu dai mai mult de 15 roni, cu aproximatie,(la apa termala de la Avene ma refer)eu am card de reducere la 2 farmacii cunoscute si nu le iau la pretul standard. eu zic ca merita.

leuta

am gasit aici mai multe informatii
http://www.helpnet.ro/?pid=10

Mergi la inceput