ambroxol sirop

ambroxol sirop | Autor: monaraus

Link direct la acest mesaj

Cate zile se poate administra acest sirop copiilor? Fetita mea (3,3 ani) ia de 5 zile pt tuse in urma unei laringite nu foarte grave. Am fost la control, dar medicul a omis sa ne spuna daca sa continuam sau nu cu ambroxol. Pana vineri cand mergem din nou, nu stiu daca sa intrerup sau nu. Ea inca tuseste cand si cand, parca s-ar curata...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Parerea mea este ca 5 zile nu este mult,poti sa-i dai inca 3-4 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Multumesc pentru raspuns. La al doilea control am primit ketof. Banuiesc ca asta ajuta la tuse si atunci nu mai e nevoie de ambroxol...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliana spune:

dar de ce nu-i da erdomed.Nu are efect imediat dar cand incepe sa-si faca efectul rezultatele sunt bune.Cel putin la Oana ca sa scape de tuse el si-a facut efectul.Cand il prepari o sa ti se para ciudat la aspect.
sanatate

www.copiionline.com
www.anunturigratuite.ws

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klausia spune:

monaraus Posted - 16/10/2007 : 12:23:07
---------------------------------------------------------------------
Multumesc pentru raspuns. La al doilea control am primit ketof. Banuiesc ca asta ajuta la tuse si atunci nu mai e nevoie de ambroxol
---------------------------------------------------------------------

Ambroxol si Ketof nu se exclud neaparat: primul e mucolitic si favorizeaza expectoratia, iar al doilea se da ca tratament simptomatic in alergii (si la cine e cazul, in tratarea / prevenirea tulburarilor astmatice, pe termen lung)

Mergi la inceput