Stafilococ alb alfa hemolitic

Stafilococ alb alfa hemolitic | Autor: LEVI

Link direct la acest mesaj

Am doi bebelusi de 8 luni.Pt ca de la inceputul lui Septembrie nu mai scapam de viroze,cu muci tuse si mai nou temperatura,Dr ne-a sfatuit sa facem exudat faringian si nazal.
Le-am facut si rezultatele sunt cam indoielnice.Adica lui Andrei i-a iesit la nazal STREPTOCOC ALFA HEMOLITIC iar la faringian nimic si lui Stefan ,la nazal acelasi STREPTOCOC ALFA HEMOLITIC ,iar la faringian STAFILOCOC ALB ALFA HEMOLITIC.
Dr a zis ca nu sunt bine facute pt ca STAFILOCOCUL ALB nu exista decat pe piele,nu in gat,pe de o parte, iar ,pe de alta parte,fiind gemeni au aceesi flora amandoi.
Eu nu stiu ce sa mai cred.Analizele astea plus hemoleucogramele m-au costat o groaza de bani si sa nu fie facute cum trebuie?
Cine stie despre streptococul alfa hemolitic si stafilococ alb,va rog sa-mi spuneti si mie cate ceva.
Vreau sa vin cu ei si la un medic homeopat in Bucuresti,ca m-am saturat eu de cate antibiotice si medicamente am bagat in ei.Acum suntem pe Ampicilina si gentamicina injectabil.

Luminita mami de Daria si gemenutii Andrei si Stefan
http://www.flickr.com/photos/9183494@N03/
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=3612283" target="_blank">poze noi

"Iubeste-ma cand o merit cel mai putin:atunci am nevoie cel mai mult."