cat de rau face mucegaiul?

cat de rau face mucegaiul? | Autor: dan_danyela

Link direct la acest mesaj

Am si eu o mare grijasi sper sa ma lamuriti. Am un bebe de 6 luni si de vreo luna au inceput sa-mi mucegaiasca peretii , eu locuind la parter, iar pe zi ce trece se extinde tot mai tare. Am hotarat sa facem izolatie exterioara dar asta va mai dura vreo 2 saptamani. Vreau sa stiu cat de tare il poate afecta pe bebe .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Daca faceti izolatia in scurt timp, nu are ce sa-l afecteze pe bebelus. Insa, pe perioade lungi, nu-i face bine, pot aparea diverse probleme, de la alergii pana la boli de plamani.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Si la noi au aparut pete de mucegai dupa ce am venit cu fata acasa din spital.Noi avem izolati peretii in exterior si in interior.Deci nu din cauza asta.Eu sterg petele de mucegai imediat ce apar cu clor si o saptamana nu avem probleme.Pe urma o luam de la capat.

Sheherezada si Maia-Iulia

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

f rau. ii faceam baie in cada mare si aveam un pic de mucegai sub cada. a facut o dermatita atopica de toata frumusetea. ma rog, nu stiu cat de atopica e daca sti de la ce.. in fine, bucati uscate, pete rosii..a disprut numai cand nu am mai facut baie in baie, ci in cadita la el in camera..inca o data, nu avea contact direct cu mucegaiul, tot de la spori i se tragea...spala bine cu clor si tine l cat mai departe de acea zona

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput