Regimul armelor in Germania???

Regimul armelor in Germania??? | Autor: valentinag

Link direct la acest mesaj

Am vazut aseara o stire care mi-a dat fiori.Un elev din Germania a impuscat un profesor si si-a amenintat colegii!Cum naiba fac rost minorii de arme?Inteleg in tarile care au "traditie" in folosirea armelor,dar Germania???
Socant!


Valentina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Este vorba de copii care provin din familii unde tatal face parte dintr-un club, shi are permis de port arma. Ca membru al clubului eshti obligat sa-tzi tzii armele din casa intr-un dulap de metal, iar munitzia in loc separat. Asha a facut shi tatal acelui copil, dar copilul s-a inarmat shi cu unele shi cu altele shi uite ...

Corinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Tocmai am vazut filmul "Bowling for Columbine" (Michael Moore a luat Oscarul pt acest film). Un documentar despre folosirea armelor de catre elevi, despre omorurile care au avut loc in scoli (in America mai ales.... procentajul e fff ridicat)... Eu am ramas inmarmurita pur si simplu.

Si ieri uite ca vad stirea asta. Uf...

ps In Elvetia barbatii fac armata pana la 45 de ani (anual merg 3 saptamani) si au acasa pusca!

Adela & Julia (1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

sincera sa fiu ma cam ingrijoreaza scoala in general in Germania. Cica-s cel mai prost pregatiti elevii nemti, singura "usurare" ar fi ca in Bavaria cica-s mai buni decat in restul Germaniei... maaare usurare, ce sa zic...Off, si cand te gandesti ca am venit aici, printre altele, si pt o viata mai buna pt copiii nostri. Sa ne rugam sa fie bine, pana la urma, ca doar n-om trage toate chiar de pomana...

Cristina, mamica cu burtica

Mergi la inceput