Cardiolog- Urgent

Cardiolog- Urgent | Autor: ruxi

Link direct la acest mesaj

Dragele mele ajutati-ma, va rog. Socrul prietenei mele trebuie sa faca de urgenta o operatie la inima, by-pass. Va rog, recomandati-mi un cardiolog bun, cum il cheama, de la ce spital e si ceva date de contact. Multumesc, Ruxi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Readuc acest subiect in primele pozitii, poate se gaseste cineva sa-mi raspunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

Imi pare rau ca nu ti-a raspuns nimeni pina acum.
Singurul cardiolog (chirurg) pe care il cunosc este cel care l-a operat pe baiatul meu acum aproape 2 ani, e vorba despre prof. Socoteanu - Clinica de Cardiologie Timisoara. Acolo este de fapt o clinica ptr adulti (si el opereaza-adulti), insa s-a specializat in ultimii ani in operatii si pe copii foarte mici. Probabil ptr adulti mai sint centre bune de chirurgie si la Fundeni, Spitalul Floreasca, cred , asta in Bucuresti.
Cu atit pot sa te ajut, poate vei mai primi si alte informatii.

Amalia si Vladi (aproape 3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

ruxi un vot in plus pentru prof. Socoteanu - Clinica de Cardiologie Timisoara.eu am fost numai la consultatii la el si mi-a gasit in 10 min ceea ce alti imi cautau de 2-3 ani.si in germania mi-au dat acelasi diagnostic.

despre operatii sau alte detalii nu stiu caci nu am mai fost de 2 ani.pe mine m-a dus o consateanca la el.

svetlana
http://www.all-about-george.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

categorig, la clinica din Timisoara sant medici foarte renumiti, asa ca mergi la sigur si verisorul meu a fost operat acolo in 14 iunie si este ok


Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Multumesc, am retinut Timisoara. Dar in Bucuresti nu cunoaste nimeni nici un medic ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Eu stiu ca foarte bun Serban Bradisteanu.Dar e tot la Timisoara.Sau mai e la Tg. Mures profesorul Bratu.La Bucuresti nu stiu pe nimeni.

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Dr. Serban Bradisteanu opereaza la Spitalul Clinic Fundeni din Bucuresti. In cladirea in care opereaza sunt super-conditii!!!
In ceea ce-l priveste am inteles ca este OK! Si echipa cu care lucreaza este super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Super! Nu stiam ca a plecat de la Timisoara.S-au schimbat multe de cand am plecat din Ro.

quote:
Originally posted by alba_ca_zapada

Dr. Serban Bradisteanu opereaza la Spitalul Clinic Fundeni din Bucuresti. In cladirea in care opereaza sunt super-conditii!!!
In ceea ce-l priveste am inteles ca este OK! Si echipa cu care lucreaza este super!

cineva acolo sus, ne iubeste!



Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arian spune:

Ruxi,

Pentru dumnezeu, pacientul trebuie dus indiscutabil al Clinica de Chirurgie Cardiaca a Spitalului Fundeni, echipa de acolo este de departe cea mai pregatita din tara. Regret ca nu-ti pot da vreun nume, cei pe care ii stiam din vremurile mele bucurestene erau batrani si mai mult ca sigur s-au retras pana acum din activitate. Oricum, daca esti bucuresteanca solutia oferita de Spitalul Fundeni este fara indoiala cea mai buna, indiferent in salonul carui medic va ajunge pacientul. Oricum by-pass-ul este interventie de echipa, deci nu va fi doar un singur medic care sa trebuiasca a-si pune amprenta priceperii pentru succesul final. Daca mai adaugi la elementele de mai sus si dotarea si igiena care au fost intotdeauna la superlativ in spitalul cu pricina, nu cred ca mai este nevoie de prea multa gandire. Problemele de ordin nemedical pot fi rezolvate in mod sigur la fata locului, chiar fara vreo recomandare.



"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti!..." - Dostoievski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

Ruxi,
Prof. Socoteanu vine la sfirsit de saptamina in Bucuresti, ptr ca familia lui este aici. Cred ca daca vorbesti cu el, il poate consulta in Bucuresti pe pacient. Daca doresti, iti pot da nr. de telefon al prof. Socoteanu, inclusiv pe cel al asistentei lui de la Timisoara, ca sa afli macar care ii este programul (cind vine in Bucuresti, daca nu cumva e plecat din tara, etc.).
Mult succes, indiferent de ce chirurg veti alege !
Amalia si Vladi

Mergi la inceput