Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Elena, Magda - pe voi v-am pescuit cumva, v-ati alaturat grupului...Ce ne facem cu restul?

francisistef nu vrei matale sa ne vezi ochisorii la toate cate eram in formula completa? Ca suntem multe, vesele, frumoase (implicit si copilasii din dotare) si destepte! contacteaz-o pe ylilimic sau pe loremunteanu sau pe mihacarm2002 pe mess si primesti lamuriri

An bun cu sanatate si impliniri tuturor!

pentru cele care vor sa revada o mica parte din stelutele noastre, dati click www.youtube.com/watch?v=w_EgiUkmMSM" target="_blank">AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magda20 spune:

buna fetelor!
Inca putin si toate stelutzele vor fi implinit deja un an.
La multi ani tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magda20 spune:

Buna la toata lumea Ce faceti?
Noi azi am fost si am facut gaurele in urechiuse, sa nu mai zica lumea ca suntem cand baietei cand fetite.
A plans mititica dar ce sa-i faci daca eu ,mama denaturata, nu am avut inima sa-i fac gauri in spital imediat dupa ce s-a nascut. Si acum imi bate inima!

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magda20 spune:

buna

Pupam stelutele frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Offf, Magda pupa tu fata din partea lui Adam, poate ii trece mai repede cu urechiusele...

Si neaparat sa ne mai pui poze cu printesa tiza (Adam Cristian) si mai sunt nascuti si in aceasi zi, iti amintesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

la multi ani, stelute!!!!!!

felicitari mamicilor care inca alapteaza ( ce va mai invidiez!!) si bebeilor ce stau pe olita (matei sta sporadic...face pipi fara mari negocieri daca il prindem la timp, dar cu kk nu ne-a facut inca surpriza)

de intrat in alte parti la mine nici nu se pune problema..am inceput din ianuarie serviciul si abia apuc sa intru pe net o data la cateva zile sa-mi verific mailul.

va pup pe toate mamicile, sa va fie stelutele sanatoase...si poate ne vedem prin parcuri, ca tot vine primavara!!




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Meg tare as vrea si eu sa ne intalnim, ca tot vine primavara, insa si eu ca si tine, tare busy sunt cu munca. Ei lasa, ca ne-om vedea prin Cismigiu, la terasa noastra favorita, de pe vremea gravideniei.

toate mamicile de stelute si copilasii aferenti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

buna,
am si eu o fetita nascuta pe 6 ianuarie 2007 care are un an si 2 luni si e o scumpica.
Sper ca am nimerit bine sa va scriu.
Inca nu va cunosc si mi-ar placea sa mai schimb si eu pareri cu voi despre copilasii nostrii.
Fetita mea are parul carliontat si arata din ce in ce mai mult cu o fetita si nu mai e bebe ..insa cand se alinta zicea "bebebe " ca sa o pup eu si mai mult.
DE mers merge cand vrea ea si numai cativa pasi ..ori e lenesa ,ori ii e teama ...inca nu stiu.

In legatura cu ce scria Magda...si mie mi-a fost frica sa ii pun cercelusi in spital ...si apoi am tot amanat tot din frica insa acum vreau si eu sa ii pun cercelusi ca asa cred si oameniii despre noi ca suntem baietei ....dar inca mi-e frica si nu stiu unde sa ma duc si ce forma de cercei e mai buna pentru ea

Fetita mea nu prea mai bea lapte ...decat noaptea si dimineata o mai pacalesc eu cum maxim 210 de ml impartiti inainte de culcare...noaptea si dimineata...

Eu am alaptat-o pana la 6 luni caci dupa aceea nu a mai vrut ea deloc cu toate ca eu mai aveam lapte.

De vorbit a inceput sa rosteasca cuvinte gen :apa..apte...mamaie ..tataie...mama ...tata ...dada..papapa....miaaai(mihai)...giugieta (suzeta) ..aide aide ...baie ...etc si vb intr-una pe limba ei acolo...ne cearta ...ne iubeste..

Cand vrea ceva tipa si obtine ce vrea...cand se enerveaza isi da cu mana peste cap si tipa ...iar suzeta trebuie sa fie prezenta non stop.

E mancacioasa ,dar numai ce are ea chef ...ca altfel nu o pot obliga...si e dansatoare...de cand se scoala si pana se culca danseaza si isi canta...e tare curioasa si cotrobaie peste tot ...

Doarme cu mine in pat si in bratele mele ...se alinta ...si stie sa dea pupu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RB spune:

Daria_Ioana, BINE AI VENIT!
Sa-ti traiasca fetita, sa creasca mare si sa fie sanatoasa.
Ma bucur ca ai ajuns la noi, poate vei veni si in casa noastra cea noua sa ne spui mai multe despre voi.
Te asteptam cu drag! Poti sa-mi trimiti un mail si iti dau detalii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mromanitza spune:

cam tarziu,apar si eu pe aici,dar vreau sa va spun ca am si eu o minunatie de flacau,de care nu mai satur care in fiecare zi ne uimeste cu ceva nou.se numeste rares mihai,si s-a nascut pe 23.01.2007,cu un scor apgar 9/10,cu 3900 gr si 54cm,in oradea.
m-as bucura daca m-ati primi in grupul vostru chiar daca inteleg ca ati ramas mai putine,dar nu inteleg de ce.mi-ar parea tare bine sa mai pot vb cu voi,chiar dca nu f mult,deoarece pot sa stau la calculator doar cand rares doarme la pranz sau noaptea cate putin,dar as fi bucuroasa sa ne impartasim cate ceva despre noi si copii unele altora,cu sfaturi sau lucruri care ne-au ajutat in unele momente.

Mergi la inceput