Cioco Milkyway CU VIERMI!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

pai daca pana si in borcanelele cu mancare pentru bebei, gasim asa ceva? vai de noi si de copilashii nostri...de curiozitate Cristina, termenul de expirare era trecut de limita? sau nu?

a mai fost la tv parca de curand, o stire, prin care anuntau ca s-au gasit larve si viermi in cutiile cu lapte praf NAN. si cutiile alea chiar ca sunt inchise ermetic...si totusi...

Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/713424899/in/set-72157600639165474/" target="_blank">poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Marybell, termenul de garantie era pana pe nu stiu ce data in octombrie 2010. Ce sa mai zic? Eu nu am timp sa merg, sa ii scutur de mana, sa tip la cei de aici,pentru ca asa trebuie sa faci daca vrei ca problema sa iti fie rezolvata.
Si inafara de chestiile miscatoare pe care le-am gasit, era si ditamai cultura de penicilina in borcanel, ca mi s-a intors stomacul pe dos. M-a cam dat peste cap chestia asta, eu contasem pe borcanelul ala pentru ca eram in Legoland, aveam numai doua borcanase la mine, exact cate mese ar fi trebuit sa aiba pitica mea. Asa, a trebuit sa ii dau doar unul, si mult lapte in completare.


Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Viermi in borcanelul cu papa pentru bebe? Aoleu! Pai ce conteaza termenul, daca erau viermi, inseamna ca mincarea avea deja oua de viermi in ea!! Bleah, ce greata mi s-a facut numai cind am citit! Cristina, de la ce firma era borcanasul?

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Eu zic ca problema a fost de la acel borcanel, nu de la produs, pentru ca altfel ar fi avut viermi tot lotul si s-ar fi auzit. Cred ca nu era inchis ermetic, cazuse pe jos sau de la vreo lovitura luata de la fabrica pana in raft. Si eu am patit cu un suc din borcanel sa fie stricat, desi luasem mai multe borcanele din acelasi lot. Fica-mea mai prinde uneori borcanele si se joaca, le tranteste, si unele nu mai sunt inchise ermetic, asa ca trebuie aruncate. Deci sunt convinsa ca in cazul borcanelului nu a fost fabrica de vina. Cum ramane povestea cu napolitana, Katalina?

Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu bebe mic in burtica (12+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frunzaverde2 spune:

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Wow Mihaela, si in alea erau viermi????? Doamne!
Eu am patit-o cu bomboane in cutii de metal. Nu stiu cum le cheama.
Insa daca si in F.R sunt viermi, ce pretentie sa mai ai?

Cristina - m-ai imbolnavit! Nu m-am gandit vreodata ca ar putea viermi chiar si borcanasele! Insa - a facut "click" cnd ai deschis borcanul? Ca cica aia e garantia ca borcanul e intact, neatins, in garantie.
Iar capacul - nu era bombat?

Oooof!


Tu spui ca iubesti florile, dar le tai si le pui in vaza.
Zici ca iubesti cainii, dar le pui zgarda si ii tii legati in lant.
Te lauzi ca-ti plac pasarile si le inchizi in custi mititele...
Cand spui ca ma iubesti mi se face frica. (Jean Cocteau)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu am mai auzit de asa ceva, nici n-am patit asa ceva.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Va dati seama ca m-am lasat pagubasa.Dar n-a fost vina mea..
Noi plecam la mare a doua zi dimineata..si n-aveam cum sa merg la OPC, asa ca l-am pus frumos in cioco, si pe cioco intr-o punga pe care am sigilat-o ,cu gindul sa fac treaba cind ma intorc(dupa 3 zile)...cind ajung sa vad lighioana,... nu mai era...era uscata ca un pai...bleah...si asta a fost.
INTEREX se numeste supermarketul, nu stiu daca e vina comerciantului, ca nu a depozitat corespunzator, sau a fabricantului...cine poate sti??!!

Si vad la voi ca nu-i un caz singular.

Catalina, ROBERT si CATALIN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mey iar incepetzi cu rascolitul si editatul mesajelor de pe subiecte de acum citziva ani!

Suntetzi de groaza ,zau asa!Iar vom vedea acelasi user ca fiind ultimul care a postat pe toate topicurile!

Editez sa te rog sa te adresezi moderatorilor daca ai probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

NU cumparati MILKYWAY!
Sunt foarte indignata si stomacul meu este pe dos.
Le-am luat copiilor mei ciocolata speciala pentru ei,nu:Milkyway(caci kinder nu mai gasesc demultisor).Cel mic a mincat doar jumatate, cealalta jumatate am mincat-o eu.Mincind cu pofta am simtit ceva ce seamana a jeleu,l-am scos, cind ma uit ,inchipuiti-va, mi-a venit rau: un vierme imens de vreo 2 cm, VIU-se infrupta linistit din ciocolata(el traia de fapt acolo).Imi este si rau , nu stiu ce sa iau.Cred ca nu mai maninc nimic 2 zile.
Ce sa fac la ora asta?La OPC, nu e nimeni ,.Am pus cioco intr-o punga, si pe dinsul in ciocolata, ar trebui miine dim.sa trecem pe la OPC.

Din ce stiti, ia vreo masura cei de la OPC, sau ma chinui degeaba?
Nu stiu daca se produce in RO aceasta cioco?!
CIOCOLATA PENTRU COPII!INADMISIBIL!Le-am luat din INTEREX9cine are in oras acest supermarket stie).

Am aflat si despre Danone..Doamne ce ne fac astia.!



Catalina, ROBERT si CATALIN






Esti cam drastica tu cu acel indemn.
Lucrul asta se poate intampla la orice aliment , nu vad de ce e raspunzatoare compania pt. un viermisor. S-a intamplat .
Ideal este sa pastrezi si viermisorul, daca se poate sa-l filmezi si sa -l pozezi si faci plangere dimineata la OPC.


***Fur is for petting**
http://www.xfactor.ro/#tp (produse eco)
http://www.adoptiicaini.ro/adoptii-virtuale/
http://www.adoptiipisici.ro/adoptii-virtuale/

http://freecycletm.ecosapiens.ro/

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput