kk moale si mucilaginos!!!!

kk moale si mucilaginos!!!! | Autor: miki77

Link direct la acest mesaj

buna fetelor
va rog ajutati-ma ca sunt disperata.... fetita mea face de doua zile un kk moale chiar apos si ce m-a speriat mai tare e ca e mucilaginos. fetitei mele ii ies dintisorii , iau iesit cei de jos si acum se vedem un punctisor alb la cei de sus. imi puteti spune ce se intampla? poate fi de la dinti? sau are si o alta cauza? alex a avut o enterocolita rebela pe la 6 luni si mi-e teama sa nu fi revenit.i-am dat smecta si hydrasec , nu mai face apos dar tot apar mucilagii pe acolo...
daca ma poate ajuta cineva sa ma linistesc sau sa stiu macar ce poate fi sa pot trata...
va multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

stai calma draga mea , daca nu face febra mare e de la dintti ...si noi patim asa

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patrick al meu avea intotdeauna un singur simptom la iesirea dintilor: kk mucilaginos, imputit in ultimul hal si aciiid acid. deci sunt mari sanse ca si problema fetitei tale sa fie tot cauzata de dinti.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki77 spune:

fetelor va multumesc pt raspunsuri. m-am mai linistit. dar imi puteti spune cam in cat timp isi revine, daca fac bine ca ii dau smecta si cand va incepe sa manace ca alex a mea si-a scos complet masa de pranz si a scazut in greutate 100 gr. si nu prea are de unde sa scada ca are doar 7200 gr la 9 luni jum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

parerea mea este ca daca nu are febra inseamna ca nu este diaree de natura infectioasa. Asadar, daca vrei, in afara de regim , poti sa sa ii dai si furazolidona, o jumatate de tableta de doua ori pe zi. Daca si in aceste conditii ( adica regim alimentar si medicatie )se mentin inapetenta, scaderea in greutate este bine sa te adresezi unui medic. Nu orice diaree inseamna ca are drept cauza dintii, mai ales daca a avut o enterocolita rebele in antecedente. Mai poti incerca o perioada si o furmula de lapte partial delactozat ( personal iti recomand Humana HN , pentru ca are so irez si pulbere de banane si ajuta copilul sa revina la greutatea initiala
Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

smecta nu o ajuta deloc in aceste cazuri. deci eu zic nu medicatiei, de orice fel. va trece cand se termina eruptia. poate dura doar o zi-doua sau 4-5. va urez sa treaca cat mai repede!

Roxana

Mergi la inceput