cate ore in scaunul pentru masina la 7.5 luni?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

in timpul mersului nu se scoate copilul din scaun!!!


daca la mesajul meu te referi, eu nu am spus asa ceva. vorbeam de pauze, iar pauza inseamna ca opresti masina undeva si abia dupa aia scoti copilul din scaun si implicit din masina. sper ca nu s-a inteles ca ne dam jos din masina din mers.

sau te-ai referit la mesajul lui gonghy?- caz in care subscriu, mai putin partea cu 2-3 ore fara pauza.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by gonghy
,dar mai ma duc in spate la ea si o sa o mai scot de acolo sa ne mai jucam cate putin.


la asta ma refeream Conchita. pauza de 2-3 ore am zis-o ptr copii mai mari.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Fetelor stiu ca nu e voie sa ii scoti pe copilasi din scaun,dar eu ma gandeam ca sa nu amorteasca atata timp acolo chiar si cu pauzele de rigoare.
Dar daca nu e voie sa o scot ,va ascult cu stoicism si o voi lasa acolo.Am sa o scot doar in pauzele in care vom opri.
Sa nu ma certati,va roooog.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StefaniAna spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri. Acum nu ramane decat sa plecam si noi ... totusi... undeva...oriunde...dar nu oricand ci cat mai curand! :)

Pupici si vacante frumoase cu bebeii vostri!


Stefania, mami de pui mic Ana (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

in scoica nu se poate sta mai mult de 2 ore fara pauza sub nici o forma. scrie mare (sau mai mic, in functie de producator ) in instructiuni. la 7 luni jumate ar trebui sa vezi in ce sta mai bine, in scoica sau in scaun, asta daca am inteles eu bine si nu ti ai luat nimic pana acum. drum bun

diana si david 03.12.06
www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru Sonia


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput