Tunsoare nereusita

Tunsoare nereusita | Autor: NinaR

Link direct la acest mesaj

Fetelor sunt tare necajita. Am fost la coafeza mea (merg la ea de ani de zile, mereu am fost multumita) sa ma vopsesc si sa imi tunda putin din varfuri. Nu stiu ce s-a intamplat ca mi-a taiat bretonul scurt, deasupra sprancenelor, arat ca ceasul rau. Am incercat sa il dau intr-o parte cu peria, sa il dau pe spate, fiind scurt nu il pot aranja. Pana va creste, am o stare de disconfort general. Poate ma ajutati cu niste idei, desi ma indoiesc ca mai pot face ceva. Daca vi s-a intamplat, voi cum ati procedat?


Nina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

NinaR, hai sa te ca sa-ti mai treaca necazul...


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

incearca cu spuma sau gel, trebuie sa stea, sau o agrafa frumoasa

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Daa,mi s-a intamplat si mie...aveam o tentativa de beton,exact pana deasupra sprancenelor.Si des,nu rar.
Zici ca eram extraterestru,ca am ochii mari,si pareau ca doua felinare.

Ei bine,mi-am prins bretonul peste cap (cat s-a putut) cu doua agrafe mititele.Am prins si parul care vine peste urechi,pe la tample,tot cu agrafe.Suvitele prinse in agrafe,inclusiv bretonul,le-am rasucit putin asa,artistic

Dar stai linistita ca in maxim 2 saptamani iti creste suficient pentru a-l lasa liber.

Sper ca te-am ajutat macar putin..incearca si zi-mi cum iti sta.

LadyJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Multumesc pentru incurajari, prea multe nu am de facut. LadyJ, esti mortala, ai reusit sa ma faci sa rad O sa incerc sa il rasucesc in toate directiile, poate, poate......raman cheala


Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

daaaa...si eu am patit(cand eram prin liceu) si am folosit o bentitza din aceea lata elastica, macar asa aveam toata fruntea goala nu doar jumate


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Of si io sunt tunsa tot aiurea acuma!
Nu stiu ce au fetele astea ca nu ma mai nimeresc deloc si nu le cer nik complicat!
Acum sunt mai mult filata pe o parte decat pe cealalta, deci stai linistita ca se poate si mai rau!

Doamne cu puterea Ta, ajuta-i micutei Diana sa se faca bine!

Mergi la inceput