Ce sirop de tuse?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Vad ca sint multe mamici care iti recomanda Stodal .La fel fac si eu ,este un sirop bun la gust si naturist .
Numai bine!

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Stodal a functionat si la noi, la fel si Sinecod- pt orice tip de tuse ( f bun) dar cel mai multumita am fost de siropul de patlagina si propolis de la Tisofit, se gaseste la Plafar!

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinutz spune:

iti recomand un sirop pe baza de plante de la plafar si fetita mea raceste ff des si tuseste .nu ia prea mers cu eurespal si stodal dar iti recomand cu mare drag si efect sigur COUGHEND sirop de la plafar ...incearcal sigur da rezultate bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Va multumesc mult, fetelor! Am luat Stodal si Mucosin cu miere (am inteles ca e similar cu Mucosolvan, deci tot pe baza de ambroxol, doar ca are in plus miere). Alternativ il ung si pe piept cu Wick. Am inceput ieri si cu gelulele Karvol, ma asteptam sa fie mult mai puternice.
Din pacate, Eric nici nu vrea sa auda de miere, careia ii zice "lapte de abine" (face confuzia cu laptisorul de matca, desi i-am explicat de multe ori diferenta). Nu a gustat niciodata (decat in ceai, unde i-o punem cu furis si in unele dulciuri), nu vrea sa se atinga de ea, cred ca face cumva analogia intre albinele care inteapa si mierea lor.


God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lz_cecilia spune:

Stiu ca raspunsul meu vine cam tarziu,dar noi folosim ca expectorant: SINUPRET...e singurul care ma ajuta cand am nevoie si pe care-l pot da si copiilor mei(gustul e dezastru,dar cu putin sirop...). Multa sanatate!

ps: Nota 10 pt. Bronchicum...

http://s106.photobucket.com/albums/m250/puricoasa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Si eu recomand SINUPRETUL un ff bun secretolitic si este la fel ca stodalul din plante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

De la plafar - sirop din muguri de pin/brad. La noi da rezultate.

Mergi la inceput