cum sa fac sa imi apara ciclul?

cum sa fac sa imi apara ciclul? | Autor: voicu_bebi

Link direct la acest mesaj

buna fetele...eu am o problema trebuia sa imi vina ciclul dar a intarziat deja 5 zile...cum as putea face sa se instaleze ciclul...?

19 august 2006!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Eu, cand imi mai intarzia, faceam abdomene (efort) si o baie mai calda si a doua zi imi venea.
Nu stiu daca o sa te ajute, dar poti incerca, daca nu iti dau fetele alte idei.


briza_marii
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

daca nu e sarcina, poti incerca cu medroxiprogesteron. e bine totusi sa te sfatuiesti si cu un medic, sa nu iei hormoni asa, aiurea.

Leta si un bebe
poze 2005
poze 2006 si 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

leta, nu sunt insarcinata...dar pe 21 voi pleca la mare...si cum eu in mai am renuntat la anticonceptionale...imi mai intarzie... noi suntem inca in pauza de pastile...bebe abia prin noiembrie ne-am propus...ce as mai putea face inafar de baie mai calda si vin rosu fiert...
va pup si va mai astept cu raspunsuri..

19 august 2006!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ti-ai facut testul de sarcina?
sa nu iei nimik pana nu esti sigura, sigura...bb nu vine intotdeuna chiar asa strict porgramat...poate s-a grabit un pic
numai bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

chiar nu mai are nimeni un sfat ...o sugestie ceva pt mine...mentionez ca ne-am protejat in perioada in care trebuia sa apara ciclul...de aceea zic ca sarcina e exclusa...

19 august 2006!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana31 spune:

Si totusi ai putea sa faci un test,apoi mai vezi ce trebuie sa faci ca sa se instaleze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Da e bine de facut un test, doar ca sa fie exclusa sarcina, si apoi...la abdomene !

Adina si Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ai facut testul?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

quote:
Originally posted by voicu_bebi

chiar nu mai are nimeni un sfat ...o sugestie ceva pt mine...mentionez ca ne-am protejat in perioada in care trebuia sa apara ciclul...de aceea zic ca sarcina e exclusa...

19 august 2006!



...stai putin ca nu inteleg
te-ai protejat in perioada in care trebuia sa apara ciclul?
in caz ca ai vrut sa spui ca te-ai protejat in perioada in care credeai ca ai putea ramane insarcinata, aceasta perioada e total aiurea mai ales dupa ce intrerupi anticonceptionale.
eu zic ca si fetele sa faci un test si sa nu iei nimic pana nu sti sigur daca esti gravi.

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

salufetele....va multumesc de raspunsuri...
mcrissa....de cand am renuntat la pastile , noi ne-am protejat numai cu prezervativul ...de aceea am zis ca nu cred ca ar fi posibil o sarcina cu toate ca am mai auzit cazuri dar chiar m-ar mira sa fiu...
o sa fac zilele astea un test sa ma conving...si va voi da de veste de rezultat....va pup si sa aveti o noapte superba...

19 august 2006!

Mergi la inceput