Oftalmolog pediatric bun Brasov ?

Oftalmolog pediatric bun Brasov ? | Autor: sanziana72

Link direct la acest mesaj

Am nevoie cat mai repede de un oftalmolog pediatric bun in Brasov care stie sa examineze un copil de 3 ani si unde i-as putea gasi.

Multumesc.



Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

as vrea sa te pot ajuta, eu fudul de ochi lui vlad i l-am facut la 8 luni la spitalul de copii din brasov, dar un consult complet l-am facut la 3 ani aici in bucuresti la un medic specializat pe oftamologie pediatrica!
daca vrei detalii ti le pot oferi!

Anca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Ma intereseaza si in Bucuresti. Dar sa aiba aparatura performanta si sa isi dea interesul.

Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ce avea acolo la cabinet eu nu am vazut in alta parte de fapt nu e un simplu cabinet e ca o clinica!


eu am fost ff multumita, de cum a fost consultat vladut!

daca vrei iti pot da numarul si numele d-nei doctor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ca sa iti faci o idee despre cum a decurs consultatia iti pot spune.

la inceput l-a pus la un aparat si i-a masurat ochisorii, adica daca exist probleme su nu a iesit decat un defect fiziologic de -0.5 la ambii ochisori.

apoi i-a pus picaturi in ochi si dupa 10 minute iar i-au facut masuratori cu ace;asi aparat, dupa aceasta masuratoare i-a maipus inca o dat picaturi in ochi si dupa 30 de minute l-au masurat iar.

dupa aceasa a doua masuratoare l-a dus intr-un alt cabibinet in care l-a pus sa recunoasca diverse animale de diferite marimi.

unele cu umbra si altele fara umbra, oricum mi s-a parut un test complex si complet nu imi mai aduc aminte acum.

dupa ce a terminat cu "cititul la panou, animalute si culori" a trecut la alt aparat in care a trebuit sa identifice diverite culori care erau combinate , adica sa atate unde e rosul, verde, albastru, etc.

la final i-a verificat si fundul de ochi cu un istrument ca o lupa stiu ca trebuia sa stea pe spate si sa se uite cand intr-o parte cand in alta!

cama sta a fost, consultatia a durat in total 2 ore si a costat 50 RON!

multa sanatate va doresc!

sper ca descrierea mea sa te ajute sa iti formezi o parere cat mai completa.

Anca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=103394

Sper sa te ajute cu ceva.
Nicoleta

Mergi la inceput