tuse la doua luni:(

tuse la doua luni:( | Autor: carrie

Link direct la acest mesaj

buna fetelor

galusca mea cea mica-de doua luni a racit.am fost f raciti toti si in ciuda mastii si a tuturor precautiilor a racit, are multi mucisori si de azi noapte tuseste...ne-am speriat asa de rau ca parca se sufoca.am fugit la pediatrie si ne-a spus ca din cauza secretiilor nazale , a ascultat-o si la plamani e ok.azi i-am pus tone de ser fiziologic azi si am tot desfundat-o dar...tuseste.pediatrul ne-a zis ca daca e tuse sa incepem de maine Eurespal si voiam sa va cer parerea...
sunt asa de necajita ca s-a imbolnavit, ca-mi vine sa plang

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rainbow spune:

Cristiana....te cautam aici pe DC pt ca nu-mi mai pot folosi contul veki de Yahoo si a trebuit sa-mi fac unul nou ....am vrut sa-ti cer
ID-ul tau sa-l adaug pe lista ....si uite ca dau de tine cu a mica bolnavioare....stiu prin ce treci ca asa a fost si este si acum Remi...bolnavior des...
Uite...intr-adevae...POMPA aceea denumita BATISTA BEBELASULUI care se pune la aspirator e FFF BUNA...si noi am folosit-o des sub 1 an jumate...ca pe urma nu a mai vrut sa o vada...si ca atare a invatat sa se sufle..
Vreau sa spun ca desi am folosit-o des...tot am ajuns intotdeauna la antibiotice ...
Pune cit mai des SER sau ARA DE MARE ( nazomer) in nasuc..picaturi de CARVOL pe pernitza linga capsor sa il respire...
EURESPAL si Remi a primit si la 6 luni...si in de cite ori se imbolnaveste...dar sa fii atenta...poate da TAHICARDIE ..cu Remi am patit la 6 luni si l-au stopat ...MIE SINCER....NU MI SE PARE CA-I FACE CEVA PREA BINE...
FLUIMUCILUL fluidifica destul de bine mucozitatile...dar oricum trebuie sa le scoti cu aspiratorul.
Cind Remi s-a imbolnavit la inceput usor la 6 luni...tot asa ...tusea..avea mucisori dar nu se auzea nimic la plamini...a primit oxpamox..si sub ospamox a facut pneumonie pina la urma....si tot nu se auzea nimic la plamini ...dar am obs eu ca ceva nu e bine cind am vazut ca burtica lui era spastica...desi nu parea asa grav bolnav...el saracu avea pneumonie interstitiala mixta...spitalizare...si de atunci numai cu antibiotice tari ii trece orice raceala cit de usoara care intotdeauna se agraveaza...
Sper sa nu fie cazul la voi...ti-am pove ce simptome am obs eu la Remi si cum a evoluat...
Aveti grija de voi ...am sa intru sa vad cum mai sinteti ...
...multa multa SANATATE ....
Sa-mi dai add ...Id-ul meu nou e rainbow_sky160776

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Buna Cristiana,

Si baietzelul meu racise la nici o luna de la nastere. Avea mucisori si tusea urat ca si mie mi-era frica pentru ca era asa de mic. Tot asa, mucisorii ii trimitea in gat si de multe ori respira foarte greu.
Asa cum iti scriau si fetele, iti recomand si eu batista bebelusului si un spray nazal. Eu il foloseam de foarte multe ori pe zi pana simteam eu ca e liber de mucisori si ca respira el mai bine.
Noua ne daduse medicul antibiotic, iar de doua ori pe zi faceam si aerosol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Buna fetelor,
Si baiatul meu de 6 luni tuseste deja de ceva timp. Tot din cauza secretilor ne-a zis medicul. Am pus apa sarata , nu am avut pompa de pus la aspirator si acum mi-a spus ca secretiile au ajuns la bronhii. Ia dat aparat cu aerosoli , dar pe el scrie ca nu e recomandat la copii sub un an. Nu stiu ce sa-i mai fac .
Maine ma duc cu el din nou la doctor.

Claudia , Alexandra ( 8 iunie 2004) si Sebastian (18 decembrie 2006)
--------------------------------------------
Poate ca, pentru lume, tu esti o persoana
Dar pentru anumite persoane tu esti toata lumea.

Mergi la inceput