Tinctura de valeriana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

dar daca totusi esti un pic mai ferma cu ea in legatura cu ora de culcare?
si a mea daca ar fi dupa ea s-ar culca la 1 noaptea probabil, nu am incercat, dar la maxim ora 10 suntem in pat cu laptele si cu lumina stinsa, tv deschis.
stam puitn de uitam eventual la sfarsitului desenului scooby doo, apoi stingem tv mai vorbim putin si gata.
uneori mai stam si 40 de minute pana adoarme desi nu s-a intamplat de cam multisor, in general in 10 minute adoarme.
problema la noi a fost ca nici unul nu rezistam la ritmul ei, amandoi mergem dimineata la lucru ar fi fost criminal sa fi stat de paza noaptea cu ea sau de joaca
ziua ce program are, se scoala tarziu dupa-masa? da mai multe detalii poate gasim o solutie.
astept raspunsul tau

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

si ica ceva important nu ceai de sunatoare este absolut interzis la copiii de pana la 12 ani, citeste prospectul
mai bine de tei cu miere
este un sirop Calma baby, tot natural, il poti incerca, ala are ori passiflora ori valeriana
http://www.trei.ursuleti.ro/siropuri-copii/calma-baby-2779/ scoate punctul dintre trei si ursuleti ca se considera reclama
uite si prospectul

Calma baby sirop calmant cu gust de cirese pentru sugari si copii
Creat pentru a combate in mod natural si fara efecte adverse tulburarile de origine nervoasa.
Extractele naturale au proprietati sedative si spasmolitice.
Se recomanda dupa mesele principale, in functie de varsta: 0-1 an: cate 3 ml , 1-3 ori/zi; 1-3 ani: cate 5 ml, 1-2 ori/zi; 3-6 ani :cate 5 ml, 2-3 ori/zi; peste 6 ani: cate 5 ml de 3- 4 ori/zi .

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Am vazut ca ii dai lapte cu miere inainte de culcare...nu ai putea sa combini cu ceai de tei? Poate ca nu o sa ii displaca combinatia...si asa are si lapticul de seara, dar si ceva sa o mai linisteasca. Amy are 1 n si 10 luni...pe noi de foarte multe ori ne prinde 12-1 noaptea..dar asta pentru ca inca eu nu ii pot regla programul desi am incercat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Poti folosi extractul de muguri de tei argintiu, indicat si la copii.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alssa spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri.
Cu restul am incercat (passiflora etc)
Ramine sa mai incerc cu extractul de muguri de tei argintiu.


Multumesc inca o data,

Alssa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

E foarte buna Tinctura de tei argintiu, numai sa stii exact nr. de picaturi si sa gasesi ora cand sa o administrezi....sa nu fie prea tarziu ca tot nu faci nimic, cred ca pe la ora 19 ar fi perfect.

www.youngnutrition.net/member/tickers/31540/ticker4.png[/img][/url]" target="_blank">Evolutie Daria
Poze
Ne votati?: CONCURS

Mergi la inceput