Contractii nedureroase (2)

Contractii nedureroase (2) | Autor: ancadragoman

Link direct la acest mesaj


Asa a inceput totul 1


Sper ca odata cu acest nou capitol sa se termine cu contrctiile ,dureroase sau nu.Pupicei la fete.

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Anca ne-ai rezolvat cu capitolul nou, sa mai scrii pe aici dar fara contractii te rugampana la 40 sapt.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

si eu sper la fel,dar oricum citesc zilnic ca sa vad ce imi fac fetele

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

multumim mult anca!!

myral, uite ce apucasem sa trimit cap trecut: nici la mine nu avea. dar odihna + no spa face minuni. combinatia mi-a facut bine. numai cu odihna nu a mers, cum si no spa fara odihna era apa de ploaie

Aylin, 29+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

si eu sper la fel,dar oricum citesc zilnic ca sa vad ce imi fac fetele

anca 18+

Maria
poze
www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!



Anca, noroc de tine ca ne-ai mutat in capitol nou! Poate ne pierd urma contractiile!

Myral, nu mai stiu cat de inchis mi-e colul, ca nu m-am vazut cu gine de o luna. Iar la eco, domnul dr. n-a mai avut timp si de mine, ca tot cotrobaia pe acolo sa prinda o imagine cu putza fiica-mii. Cred ca toata ecografia mea de ieri a fost mai mult o eco de determinare de sex decat o eco care sa ma informeze in legatura cu chestiile importante. Dar asa cum imi spuneau si fetele ieri, o fi stiut omul ala ce face, ca doar nu ma trimitea el acasa cu placenta imbatranita fara sa-mi spuna! In fine... Marti ne ia gine la cercetat si vede noi ce si cum. Dureri mai am, dar incerc sa ma obisnuiesc si eu cu ele si sa nu ma panichez. Adevarul e ca nici nu mai am energie sa ma panichez ...

Aylin, n-are importanta pe ce data e intalnirea ta cu medicul. Oricum n-am de gand sa nasc pana pe 25. Cred ca intrebarea era mai mult pentru linistea mea, fiindca sincera sa fiu, neuronul meu obosit nu poate procesa cu adevarat eventualitatea ca, in momentul adevarului, sa n-am contractii suficient de puternice. Chiar nu reusesc sa-mi imaginez scenariul asta, oricat m-as stradui. De aia nici n-o sa ma straduiesc prea mult, o sa-mi inchipui ca domnita Miruna o sa tasneasca afara din burtica in doi timpi si trei miscari, o sa-si dea parul din ochi () si-o sa intrebe: Mami, da' noi ce papam azi?

Uite-asa!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Initial creeata de ancadragoman

Sper ca odata cu acest nou capitol sa se termine cu contrctiile ,dureroase sau nu.Pupicei la fete.

anca 18+

Maria
poze
www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!



Anca, daca tot ne-ai facut asa un capitol frumos aici, nu ne pui si-un link spre capitolul vechi? Undeva, chiar in mesajul tau, sa nu pierdem urma vechiului capitol.

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Initial creeata de ancadragoman


Asa a inceput totul 1

Sper ca odata cu acest nou capitol sa se termine cu contrctiile ,dureroase sau nu.Pupicei la fete.

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!






anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Aylin eu tot am incercat odihna + de toate, chiar si gynipral am luat cateva zile(de capul meu) dar in afara de faptul ca nu prea aveau nici ele efectul scontat mai imi dadeau si palpitatii, asa ca am ramas pe no spa si scopantil si aspacardin.Lia eu mi-am adus aminte ca parca de la utrogestan si gravibinon se intarea colul si nu mai trebuie luat de la nu stiu cate sapt.Si eu cred ca la cate exercitii au facut uterele noastre chiar o sa tasnesca bebeii numai sa o faca la timp, eu ma multumesc cu 37 sapt.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

quote:
Originally posted by myral

Aylin eu tot am incercat odihna + de toate, chiar si gynipral am luat cateva zile(de capul meu) dar in afara de faptul ca nu prea aveau nici ele efectul scontat mai imi dadeau si palpitatii, asa ca am ramas pe no spa si scopantil si aspacardin.
Lia eu mi-am adus aminte ca parca de la utrogestan si gravibinon se intarea colul si nu mai trebuie luat de la nu stiu cate sapt.
Si eu cred ca la cate exercitii au facut uterele noastre chiar o sa tasnesca bebeii numai sa o faca la timp, eu ma multumesc cu 37 sapt.

Myral27+




si la mine a inceput sa functioneze dupa multe saptamami

Aylin, 29+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Cate? Ca si eu iau de vreo 8 sapt, nici nu stiu sigur cate dar destule.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol31 spune:

Aylin, ti-am ascultat sfatul si am venit aici. spuneam ca medicul mi-a prescris 2 nos-pa pe zi si un duphaston. duphastonul inca nu l-am luat. am inceput de mai bine de o saptamana cu 2 nospa pe zi si parca nu mai e chiar asa de nasol cu contractiile.nu mai simt de asa multe ori pe zi acea strangere si presiune in burtica, doar acele intariri in burtica sunt mai multe. dar asta cred ca este si bebele care se misca pe acolo, nu? asa ca deocamdata merg pe nospa si daca se impute treaba voi lua si duphaston. tu ce zici????
durerile de sub burtica nu sunt ca la menstruatie, sunt asa ca o apasare, ca o jena mai nasoala. nu stiu cum sa explic. durerea este mai persistenta in partea stanga si parca mai profunda cand stau in picioare. ma gandesc ca poate apasa si sarcina in zona respectiva. nici eu nu mai stiu.
am fost de 2 zile la eco 4 D, e adevarat ca nu i-am spus medicului respectiv toate aceste probleme, dar el a zis ca e totul ok. cred ca si-ar fi dat seama dupa eco daca ar fi fost o problema.
sarcina usoara tuturor si cat mai putine contractii
26+

Mergi la inceput