operatie polipi dr. Dan Gheorghe

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu l-am operat vinerea trecuta pe baiat la dr.Gheorghe la Budimex. De costat nu costa nimic , ca e spital de stat, insa la medic ii dai cat vrei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza_gargaritza spune:

Buna! Si noi am fost la control la ORL si Biancai i s-a recomandat operatie de polipi. Acum are varsta de 2 ani si 5 luni. Imi puteti spune care sunt avantajele si riscurile acestei operatii? Ne-a lasat pe noi sa hotaram, dar e asa de greu sa te gandesti sa-ti supui copilul la o operatie, mai ales ca mie nu mi se pare ca ar respira atat de greu. Ne-am dus fiindca ii curge nasul tot timpul. A fost si internata pentru bronsita astmatiforma si au mai chinuit-o si prin spital. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

La ce clinica particulara poate fi gasit acum dr. Dan Gheorghe? Am operat-o de polipi pe fii-mea cea mare la dansul, acum 3 ani, dar acum pare a avea o rinita alergica suparatoare si as vrea o programare la un consult, tot la dansul. Aveti idee daca dansul consulta si adulti, sau numai copii? (si sotul are aceeasi problema si nu i se da de cap).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Dr. Dan Gheorghe consulta si la Sanador - clinica Victoriei.

Si pe fetita mea a operat-o de polipi, anul asta in februarie. A fost totul bine.
Multa sanatate!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

salut.

Pe Stefan nu l-a operat, ca nu era de operat, are tratament.

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Buna ziua,

Stiti cumva daca dr. Dan Gheorghe consulta si in alta parte in afara clinicii Sanador? Am incercat sa fac programare si prima data disponibila e abia 5 noiembrie. As fi avut nevoie mai devreme :(


Ruxi cu Timeea aricelul, 21 dec 2006 si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamilidia spune:

Buna,
ma bucur sa aud lucruri bune despre Dr Dan Gheorge. Noi azi am fost la dumnealui (cel mic are 3 ani) si ne-a recomandat scoaterea polipilor.
Inca oscilam sa vedem ce facem.
Dr. il stim cu recomandare, din partea unui medic pediatru din fundeni asa ca....am toata increderea, ramane doar sa vedem partea "administrativa".
De gasit, cel mai usor il gasiti in fiecare dimineata, in Budimex etajul 4, clinica ORL. se sta la rand ca la un cabinet de policlinica. se intraba cine este ultima pers. la Dr Ghe. Trebuie ajuns intre 8 si 8:30. e cel mai bine asa.
am incercat si eu la sanador in vict,dar nu am reusit decat cu o programare f tarzie asa ca, desi neplacuta asteptarea, am fost la Budimex. Ia cu totul cam 1h, daca ajungi la 8 si ai maxim 4-5 persoane in fata. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Va rog din suflet, am nevoie de nr de tel al dr DAN GHEORGHE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

Experianeta mea cu dr.Dan Gheorghe de acum 3 ani. Cand copilul meu cel mare avea 6 ani am ajuns la dr. Dan la indrumarea dr. de familie al copilului urgent ca poate are polipi. Dupa o lunga petrecre la usa dr. Dan rezultatul consultatiei o mare lista de analize si cat mai urgent la operartie. Noi nu preea eram de acord cu asa tratament mai ales ca, copilul nu sforaia, dar mai racea nu foarte des dar iarna uneori avea forme mai grave de raceala.Totutsi nu ne-am infipt la operatie si am mai consultat si alt medic pediatru (la care mai fusesem). Recomandarea acestuia a fost sa nu ne operam ca s-ar putea sa nu rezolvam total problema si sa folosim pe timpul sezonului rece picaturi cu apa de mare, adica caile nazale sa fie intotdeana curate si sa nu permita stagnarea si infectare mucozitatilor din acea zona. In ac est fel se evita si otitele.
In acest fel noi am renuntat la operatia "urgenta" si in acesti 3 ani nu ni s-a intamplat ceva foarte grav in afara unor raceli uneori le-am trecut si cu febra mare (pentru ca in scoli este si mare mizerie).
Dragi mamici nu va aruncati repede la operatie cu copilul pentru ca dr. care taie le convine cotizatia parintilor. Asta spu n numai daca, cazul nu este unul foarte grav si saveaza copilul de la forme grave. Daca nu exista o alta solutie da, dar tot o operatie este. Polipii pot si ei recidiva in timp si sunt o bariera de aparare a organismului impotriva microbilor.
Nu va suparati de cele spuse daca nu aveti alta cale de rezolvare si multi -ci la cei mici si raciti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Polipii nu recidiveaza decat daca nu sunt scosi complet.
Ei sunt cauza otitelor repetate, a nasului infundat , samd.

De cand eram mica aveam otite aproape lunar , de 2 ori am avut timpanul perforat , nu puteam sa intru sub apa , si acum ma spal pe cap nu la dus ca toata lumea, ci cu capul in jos
Am crezut ca nu mai scap de otite pana cand nu m-am dus la doctorita mea care m-a trimis la orl-ist care inevitabil m-a programat la operatie.
Eram ditamai calul de 14 ani sau chiar mai mult printre copii de 2-3 ani .
Mi s-a parut chiar interesanta operatia, anestezia injectabila pt. calmare si trimitere in lumea viselor la mine n-a avut efect , asa ca am avut ca anestezie locala.

la copilul meu ii voi face operatia la inceput , sa nu treaca prin tot ce-am trecut eu .


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput