dureri sub burtica

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

nikol, iar eu!

sa imi spun si eu parerea. dar revin cu ideea ca daca scrii la contractii nedureroase, o sa iti raspunda multa lume, care mai de care. nu doar fetele care au scris pana acum. dar e al naibii de greu de urmarit atatea subiecte pe aceeasi tema. mai ales ca ma intereseaza subiectul.

care va sa zica: duphaston e progesteron chimic (fata de ultrogetsan care e progesteron natural - de aia medicii in general prefera sa prescrie ultrogestan nu duphaston). se da la varsta asta de sarcina pentru sustinerea ei, mai exact pentru diminuarea riscului de nastere prematura/avort. poti lua linistita, nu face decat bine. desi ar fi de preferat ultrogestanul ovule.

durerea sub burtica s-ar putea sa fie de la constipatie. numai sa nu te doara ca la menstruatie.

iar in legatura cu vezica, am suferit toata sarcina de lovituri in vezica, de apasari pe vezica, simt uretra de la un cap la altul. si cand am contractii nedureroase, la fel. simt intepatura/presiunea pe uretra. e neplacut. dar nu prezinta niciun risc.

Aylin, 29+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

quote:
Originally posted by ancasoare

Am executat 2 bucati teste ambele prozitive si avem si ceva dureri de burtica dar mai putin intense ca la ciclu, practic din momentul in care trebuia sa vina "imparatul rosu" adica de vreo saptamana.
Sper sa nu fie nika rau. Alte simptome nu am de raportat

Bad Dobby!





anca, la inceput de sarcina e normal sa te doara burtica.

Aylin, 29+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Da, fetelor e normal sa te doara burta la inceputul sarcinii, ca la ciclu! Vreau sa va spun ca si la sfarsit (eu am 38 de saptamani) doare mai des si mai puternic! Cica astea sunt contrctii! Cred ca stiti deja ca pentru aceste dureri se i-a no-spa! Eu nu am luat multe, aproximativ o tableta toata sarcina! Si isi fac efectul!

Alina-Mirela 38+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput